Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris zavar miatt...

A bipoláris zavar miatt vagyok ennyire érzékeny vagy a szociális fóbiátol ?

Figyelt kérdés
Nem bírom magam elfogadni,hogy nem vagyok olyan mint mások. Annyira érzékeny vagyok ,hogy egy kis aproság miatt depresszios tudok lenni. Pl ha beszól valaki. Kerülöm is a balhét meg a vitát. Inkább mindenkivel kedves vagyok. Nem bírok és nem szeretek emberek közt lenni de a magány se jó. Szorongok társaságba és mindig azt képzelem,hogy rajtam nevetnek és engem néznek. Elnézek másokat és van önbizalmuk és határozottak. Boldogok. Én mindent meggondolok amit kimondok és nem is merem kimondani amit gondolok mert nehogy rosszat mondjak és akkor megbántanak. Utálom aki sokat beszél és a nagyképű embereket is. Kerülöm a társaságot. Telefonalni is utálok. El vagyok zározva az emberektől. Egyedül jobban szeretek lenni. Ritka akit el tudok viselni. Csak a szerény emberek közt vagyok el. Bipoláris zavarom van évek óta. Ingadozik mindig a hangulatom,de azt nem tudom hohy ez a iszonyatos érzékeny ség attol van e ? Nem merek önmagam lenni. Állandoan jár az agyam az emberiségen. Meg ha pl beszélgetek valakivel ami ritka akkor inkább meghallgato személyiség vagyok. Rühellem akiknek be nem áll a szájuk. Lehangolnak.Régen nem voltam ilyen. Akkor be mertem szólni másoknak ha úgy gondoltam,hogy igazam van,de most az se. Nem pereg le rólam a kritika mint másokról és mindent átgondolok egy vita vagy beszélgetésnél. Iszonyatos lelkiismeretfurdalasom van minden apro dologért még akkor is ha tudom hogy nekem van igazam. Utalok veszekedni. Inkább sokszor nem szólok semmit. Annyira jó lenne határozottnak lenni és nem ilyen érzékenynek. Totál depis leszek ha megbántanak. Pedig nagydarab férfi vagyok. Ez az utóbbi évekbe van jobban. Meg meg akarok feleni mindenkinek. Ez mitől lehet ? Bipoláris ? Vagy szoc fóbia ? Vagy ilyen a személyiségem ?
jan. 22. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Nekem csak szociális fóbiám van és érzékeny vagyok. Olyan értelemben is, hogy könnyen magamra veszek dolgokat és utána indokolatlanul sokat rágódok rajta. De olyan értelemben is, hogy könnyen hatódok meg.
jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Bipoláris vagyok és szociális szorongásom is van. Sokszor érzek így, ahogyan te is. Én azt ajánlom neked, hogy ne hagyd magad. Ha valakinek valamiben nincs igaza, azt nem muszáj megmondani neki, de ha téged kritizálnak vagy megsértenek, azt ne engedd soha. A mai világban nem sok ember fog segíteni, kiállni érted, sőt, ha látják, hogy nem szólsz vissza természetes lesz nekik, hogy kritizálhatnak, ezért meg kell erősödnöd. Ne felejtsd, hogy a saját életedben te vagy a főszereplő.
jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbálok ellene tenni, de úgy érzem beteg az agyam és én már képtelen vagyok emberi kapcsolatokra.
febr. 19. 14:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Pszichológus nagyon sokat segíthet, ha te is akarod, hogy jobban legyél.
febr. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!