Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek,hogy el fogok hízni.Mitő...

Félek,hogy el fogok hízni.Mitől alakult ez ki nálam?bővebben lent

Figyelt kérdés

10 éve kezdődött 14 éves koromban ,amikor lefogytam 20kilot két hónap alatt 50ről 30ra(159cm voltam és vagyok).

Kövérnek láttam magam folyamatosan

Az orvos szembeállított azzal a ténnyel,hogy ha tovább folytatom meghalok.Nem igazán vette észre senki a családban,hogy épülök lefele,hiszen édesanyám sosem törődött velem igazán,és sosem próbált megérteni.

Összeszedtem magam egyedül,alakult az életem is ,de sok rossz következett még azután és mindig az evés -nem evés körforgásába estem.Edzeni járok azóta is kitartóan,és a sok csalódás ellenére még itt vagyok.

3 éve néha falásroham tör rám,ami után két napig koplalok,és tükörbe sem merek nézni.

Az életem már 10 éve nem a régi.

Borzasztóan érzem magam,semmiben sincs sikerélményem,senkire nem számíthatok,nincsen senkim.

Úgy érzem örökre egyedül maradtam,és nincs értelme semminek így.

Ez az örökös körforgás.Ha sokat eszek utána koplalás,aztán csak simán alig eszek,edzés...ennyi.Semminek és senkinek erzem magam,megrögzötten félek attól,hogy ha többet eszek meghízok.Ezen már semmi nem segít.Haragszom édesanyámra,aki soha nem volt mellettem legkisebb gyerekként,és vele élni is egy stressz.Sosem védett meg,sosem tanultam meg tőle hogy szeressen magamat.Nem tudom hogy tudok ki jönni ebből a hatalmas gödörből amiben évek óta benne vagyok.


jan. 25. 06:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy érzem az írásodból, hogy nagyon be vagy zárkózva. Nyitni kéne a külvilág felé, érdeklődni, barátokat találni. Nagy segítségedre lennének mentálisan, mert általuk érezhetnéd, hogy szerethető vagy. Igazából pszichológus segítségére lenne szükséged, de az szerintem nehezebben elérhető. Ezért inkább azt mondom, próbálj csatlakozni valamilyen önkéntes csoporthoz. Amikor az ember megtapasztalja, hogy vannak nála sokkal kilátástalanabb helyzetben levők, akkor sokkal jobban el tudja fogadni a saját helyzetét és nem látja olyan rossznak. Ha pedig megtanulod legalább kicsit szeretni magadat, akkor talán rád talál egy párkapcsolat is.
jan. 25. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önképzavarod van nem is tudom kivel talán személyi edzővel kellene beszélned, hogy állíttson be neked egy étrendet

Attól, hogy benyomsz egy szendvicset napi 3X attól még nem leszel elhízott

Ne koplalj mert nagyon kimeríti és leöregíti a szervezetet

jan. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
vagy bocsánat gasztroenteorógia, phszihológus-phszihiáter is tud ajánlani biztos valami szakembert
jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1: voltak barátaim,de átvertek csúnyán.(az egyik legjobb barátnőm csinált egy fake profilt amin egy jóképű sráccal beszéltem régebben,és bele szerettem..a részleteket nem írom le,a lényeg hogy mindent jól megcsináltak,hogy elhigyjem hogy letezik)ezután bizalmi problémáim lettek.Tobb kapcsolatom is volt,az egyiknek azért lett vége mert éppen a szorongó természetem miatt a párom szülei nem szerettek,és anyagilag mivel függött tőlük megfenyegették,így 3 év után szakított velem.Megint csak egyedül.Volt egy barátnőm,akire soha nem tudtam számítani, ő rám hiába.Irok neki,semmi válasz.

Állandóan csak próbálkoztam,nem könnyű.

2: elvégeztem egy edző kepzest,illetve étkezési tanácsadó képzést,tudom mit kell enni,és jól is étkezem de mind hiába,ha mentálisan nem vagyok rendbe és a környezet ahol élek rossz.

Alkoholistaval élek együtt,kevés a pénz ahhoz hogy, külön koltozzek és egyenlőre nem is tudom hogyan tudnék ,ha nem vagyok rendben.

A pszichológus pedig drága, szóval patthelyzet.

jan. 25. 08:08
 5/5 A kérdező kommentje:

Rengeteg helyen dolgoztam már,voltam kint külföldön de a főnök átvert,nem jelentett be.

Mindig falba ütköztem,de sosem adtam fel.

Nem tudom mit tehetnék még,egyszerűen akármit érek el sosem vagyok magamra büszke csak akkor,ha sikerül keveset enni egy napon.

jan. 25. 08:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!