Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek nem is lépett...

Szerintetek nem is lépett működésbe a nyugtató?

Figyelt kérdés

Jöhet hideg meleg, de van egy pszichoszomatikus (valoszinu az mert kivizsgaltattam magamat es minden negativ) tunetem mar vagy 7 eve, ami most ujra elojott.

Gondoltam ennyi ido utan kiprobalok egy nyugtatot, ez egy rivotril gyogyszer asszem 2mg , bevettem belole egy negyedet, de nem ereztem semmit.. lehet h kis adag volt, vagy nem pszichoszomatikus a tunetem? Azert fura ha nem az mert alvasnal nem erzem, es amugyis szorongos ember vagyok.. sot, most rosszabbnak erzem a tunetemet mint elotte😄



jan. 25. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
En 8mg-ot szedek, de senki nem hiszi el, hogy nem ajulok el 2 hetre. Mert masok mar a te adagodtol beajulnak es masnap meg mindig faradtak vagy 1mg is, lattam mar gyakorist aki 0.25mg-ra is mondta, hogy uristen. Hat en meg este utolso adagom 4mg es meg fent vagyok kb. 2 orat, es beszedek melle 2 masik altatot (nem Frontin, nem Xanax, nem utca szeru drog).
jan. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nekem is tobb kellenne h hasson? Mert semmit se ereztem, es a tunetemre azthittem h szorongastol van nem enyhült vagy mult el😆
jan. 25. 22:11
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz erezni inkabb az a kerdes? Mert en pl ahogy masok irjak lenyugvast, euforiat nem ereztem, csak a Xanaxnal, de ma mar annal sem. En mellettuk szedek Lamictalt is. Egyebkent valaki olvassa a 8mg-ot, az meg a fele sem a max dozisnak ami 20mg/nap felnotteknek, hivatalosan. Megjegyzem okkal irja fel az antiepileptikumot az orvosom.
jan. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
A maximális 20 mg-os dózis epilepszia esetén adható, szorongásra ennél jóval alacsonyabb adag a max.
jan. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4


Azt az orvos irja elo egyebkent, megallapitasa szerint, hogy akar 15mg-ot is irhat szorongasra. Csak meg kell indokolnia, ha egyaltalan szamon kerik.


Az alkalmazasi eloirasban (nem a betegtajekoztato, hanem az OGYEI) a szokasos dozis szorongasra szukseg eseten 2mg/nap. Nem irja, hogy mennyi a maximum, azt irja ha szukseges akkor a szokasos dozis 2mg/nap egyszer. Nincs megkotve.


Egyebkent az orvosok felirnak a megengedettnel tobbet is sokszor... en idos neurologusom es pszichiaterem aki osztalyra jar korhazba, szerinte peldaul a Lamictal csak 400mg-nal kezdi el a hatasat kifejteni. De nyugaton is vannak 500mg - 600mg. De racionalis dontes is, mert most gondolj bele, nem mindenkinek ugyanolyan a fiziologiaja, egy 150cm-es no nem hasonlithato ilyen szempontbol ossze egy 2.1m-es kosarlabdazo izmos ferfival. Nyilvan, hogy erre nincs tokeletes szabaly az extremitasoknal. Ugyanez mentalis betegsegeknel, neurologias betegeknel peldaul.

jan. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor csak a pontosítás kedvéért, az alkalmazási előiratból:


" Szorongásos állapotok kezelése:


Egyéni beállítást igényel, monoterápiában a kezdő dózis 0,5 mg, amelyet fokozatosan szabad emelni 2-3-szor 1 mg-ig (2-3 mg/nap). Kombináció esetén a kezdő dózis 0,5 mg, fokozatosan emelve 2-3 szor 0,5 mg-ig (1-1,5 mg/nap).

A szokásos fenntartó dózis 0,5-1,5 mg, szükség esetén 2 mg/nap, napi egyszeri alkalommal. "

jan. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Akkor en is pontositok:


"egy 150cm-es no nem hasonlithato ilyen szempontbol ossze egy 2.1m-es kosarlabdazo izmos ferfival. Nyilvan, hogy erre nincs tokeletes szabaly az extremitasoknal. Ugyanez mentalis betegsegeknel, neurologias betegeknel peldaul."

jan. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Oké, jogos. Az én orvosom is az egyik gyógyszeremból a max. adag dupláját írja fel (más kérdés, hogy én nem szedek be annyit), meg ugye indikáción túli állapotokra is adhatnak ezt-azt.
jan. 25. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen. Nincs ellenorzes, igazabol. Nekem irtak fel stimulanst ami fokozottan ellenorzott, es olyan mennyisegben mar mint egy drogos. Senki nem szolt neki. De valoban en sem szedtem be annyit, mert mar rossz volt, vegul teljesen leraktam. Aztan felirt peldaul pregabalint emelt vagy kiemelt tamogatasra mar nem tudom, amit nem lehet generalizalt szorongasra, marmint a tamogatas jellege. Kulonben ket doboz 4000 - 6000 korul lett volna, helyette kb 800 vagy 1000 korul, nem emlekszem. Ebbol sem lett semmi baja.


Az orvosoknak ugymon elegge tag a recept feliras meg dozisolas. Van amikor a gep nem is enged tobbet dozisba beutni, hanem szoban, rogzitetlenul hangzik el, hogy ennyit meg annyit - de a beteg nem is tudjam mennyi a max peldaul de az orvos mondjuk a max ketszereset veteti be vele, es valoban semmi baja nincs a betegnek 1 honap mulva mondjuk. Meg a drogosokrol ne is beszeljunk, hogy miket adnak meg milyen adagban nekik. Narkolepsziasokrol szinten, akik csak papiron azok (modafinil, ritalin). Vannak itt jatszadozasok pacienseknel meg orvosoknal is..

jan. 26. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves valaszolok! Erdekes valaszok, bo a tema ebben, laikuskent jo volt olvasni! Nos en igazabol nem tudom mit kene ereznem, mert meg sohasem vettem be nyugtatot ezelott, azert vettem be egy negyedet a 2mg bol mert nem akartam h elsonek sok legyen.

A tunetem igazabol ilyen sohajtozas/asitozas, ami mar regebben jelentkezett elosszor, de volt idoszak (pl az elmult egy ev) h nem volt jelen, aztan eszembe jutott januar elejen, es pakk, ujra itt van azota! Termeszetesen mar most elkezdtem magamat kivizsgálni, egyelore ekg, veroxigentszint mérés, vernyomas, tokeletes. Megyek nagylabor, mellkas rtg, sziv uh, elmegyek egy tudo vizsgalatra is, allergia vizsgalat, illetve etel allergia vizsgálatot is szeretnek csinaltatni, hogy biztos legyek. Ha ugymond minden negativ, akkor fordulnek pszichiáterhez. Alapbol szerintem szorongas, foleg amiatt mert volt idoszak h nem allt fent, mikor baratnom volt, lefoglaltam magam munka, egyetem stb…

Viszont ha elkezdek gyogyszert szedni erre, nemtudom, nyugtatot, akkor azt ne varjam, hogy egy szem megoldja a problemamat, ugye? Csak a tegnapibol kiindulva, mert bevettem egy negyedet, es inkabb beparaztam, nem h megnyugodtam 😄

Sajnos alapbol, minimalisan hipochonder vagyok, a szornogas mondható ram, mert aggodom a jovomon, hogy mi lesz velem, egy apro vervetel elott 200 a vernyomasom. Osszessegeben ha ehes vagyok ez az erzes rosszabb, mintha ettem, marmint a sohajtozas. A szorongas összefüggésben allhat az éhezéssel?

Illetve a nyugtato akkor hosszu tavon fejti ki hatasat, nem egy darab fogja megoldani a problemamat? Ha az sem, akkor nemtudom mi lehet a baj velem, mert anno termeszetesen kivizsgaltattam magamat, es nem volt testi elváltozás :/

jan. 26. 09:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!