Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai bántalmazás után ptsd?

Iskolai bántalmazás után ptsd?

Figyelt kérdés

Az iskolában 2 évig bántalmazott mentálisan 5 osztálytársam és úgy érzem, hogy mai napig megnehezíti ez az életemet. Ez az eset már 3 éve volt, de mintha ez miatt teljesen megváltoztam volna.


Félek, hogy találkozni fogok megint azokkal az emberekkel és ezért nem is merek kimenni a városba.


Úgy gondolom, hogy valamiféle traumám vagy ptsdm lehet, hogyan tudnám ezt feldolgozni?



jan. 25. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Simán lehet az vagy legalábbis amiatt, és ideális esetben pszichológus segítségével. Nem tudom, van-e erre lehetőséged.
jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus segíthet.
jan. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Persze ez kialakulhat, menj el egy Pszichológushoz és ő fog tudni neked ebbe segíteni, de ha fizikailag bántalmaaznának akkor fel tudnád őket jelenteni.
jan. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen is még mindig az iskolai szekálást dolgozom fel részben, egyéb dolgok mellett, de mióta pszichológusom van sokat javult. Nem kell ezzel egyedül megküzdened, nagyon nehéz úgy, nekem sem ment egyedül, elnyomni próbáltam és így a tüneteim kijöttek.
jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az elnyomás, elfojtás csak ront a helyzeten. Lehet, hogy ideig-óráig sikerül nem tudomást venni róla, de hosszabb távon valamilyen formában általában vissza szoktak térni és megnehezítik az ember életét azok a traumák, amiket nem sikerül feldolgozni.


Mindenképp érdemes elmenni egy pszichológushoz és dolgozni rajta. Minél előbb sikerül ezt megoldani, annál hamarabb kezdheted és hosszabb időn keresztül tudsz probléma mentesebb életet élni.

jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos simán lehet, kb. 2,5 évvel ezelőtt hasonló problémákkal kezdtem el pszichológushoz járni, és a mai napig is járok.
febr. 18. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!