Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Érzelmi labilitás". Miért...

"Érzelmi labilitás". Miért hangsúlyozzák ki az orvosi dokumentumokban ennyire?

Figyelt kérdés

Bővebben: Akármilyen orvosi vizsgálatra megyek az ambuláns lapra kórelőzménynek állandóan feltüntetik hogy 'kiemelendő érzelmi instabilitás'.

Kamaszkoromban volt egy öngyilkossági kísérletem ami miatt pszichiátriai kezelésem volt, végig csináltam. Azóta ilyen téren minden rendben.

Eltelt 12 év... és még mindig megbélyegeznek.

Ez már mindig igy lesz? Meg amúgyis ehhez a fogorvosnak mi köze van? Neki ezt miért kell külön kihangsúlyozni a dokumentumokban?

Valaki van hasonló helyzetben?



febr. 2. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Mert az öngyilkossági kieserlet nem móka. Nem megbelyegeznek, ez egy segitseg a számodra és a számukra is, hogy jobban figyeljenek. Pl vannak oylan gyógyszerek, amik depressziót okozhatnak mellekhataskent, vagy pl a Xanax arra erzekenyeknel öngyilkossági gondolatokat vált ki.
febr. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Grimfox ***** válasza:
35%

Ez fontos információ az orvosoknak. Tudniuk kell a kezelés során, hogy pszichésen hogy fogod viselni az egészet, hogy számítsanak esetleges mentális romlásra, és időben észrevegyék a jeleit. A pszichés problémák nem múlnak el, csak tünetmentesek lesznek, vagy megtanulod kezelni őket. Egy nagyon súlyos stresszhelyzet előhozhatja őket sok évvel később is. Ezt tudnia kell annak, aki bármivel is kezel. Ez nem stigmatizálás, éppen az ellentéte. A javadat akarva tüntetik fel.

1. szerintem a xanax mindenkinél öngyilkossági gondolatokat eredményez, amilyen borzalmas mellékhatásai tudnak lenni(félig viccként írtam).

febr. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem.

Köszönöm a válaszokat.

Továbbra se örülök neki,de akkor úgy látszik ezzel nem tudok mit tenni.

febr. 2. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
18%

Sok helyen előre bejönnek ezek a dolgok rólad, az anamnézis lapra.


Ha érződik rajtad akkor is beírják hamarabb.


A xanax azt jelenti akiknek pár hétnék tovább írják, rendszeresre fel, hogy nem foglalkoznak vele, de valamit adnak, hogy ne tünjön úgy, mint ami van, hogy nem foglalkoznak az illetővel.

febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Grimfox ***** válasza:
45%
Vettem észre...a háziorvosom másfél évig tömött vele, mert nem volt hajlandó beutalót írni a pszichiátriára. Meggyőződése volt, hogy belgyógyászati problémám van. A pánikroham szerintem nem belgyógyászati.
febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
25%

Grimfox


Nem gondolom, hogy mindenkinél azt váltana ki, sokan szedik gond nélkül. De pl nálam kiváltott ilyen gondolatokat, pedig soha nem volt ilyen szándékom.


Nem értem amúgy mi ez a nagy lepontozas. Tény, hogy a jó orvos nem vsak a testi, hanem a lelki oldallal is kell, hogy foglalkozzon. Neki max egy beteggel kevesebb, ha kinyirod magad, leginkább a te erdeked, hogy tudják az előzményeket esannak alapján megfelelően tudjanak kezelni.

Egy terhesség esetén is megkerdeok pl hogy volt e mar terhes, szült e, volt e abortusza. Nem azért, hogy q magánéletében vajkaljon, nem azért, hogy megbelyegezze, egyszerűen a tény, hogy volt e mar terhes egy alapot ad a további ellátásokról, kezelesekhez.

febr. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Grimfox ***** válasza:
100%
Eddig csak olyanokkal beszéltem, akiknek nem tett jót a xanax, és a testvérgyógyszere, a frontin. Ha valaki tapasztalt némi hatást, az csak alkalomszerűen szedte, amolyan tompítónak. Persze lehet, hogy van, akinek hosszabb távon is bejön, de személy szerint nem láttam még ilyet.
febr. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!