Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok depressziós?

Miért vagyok depressziós?

Figyelt kérdés

Már évek óta nincs munkám, és a szüleimmel élek. Szégyellem is ezt az állapotot. Nem egy nagyvárosban élek, így olyan sok lehetőségem nincs. Hiába van párom, de vele se élek együtt, sokszor már még élni sincs kedvem.

29 éves vagyok, de még gyerekem sincs, meg egy jól menő munkám sem, másoknak bezzeg minden könnyen megy. Hiába van szakmám mégse érek vele semmit, ahogy a párommal sem, mert ő se költözik össze velem már évek óta. Sokszor gondolom azt, hogy az életemnek semmi értelme sincs.


febr. 4. 19:41
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
69%

Semmi probléma nincs azokkal, amiket leírtál


Törekedj a vàltozásra


Tűzz ki elérhető célokat és vidd végbe, hogy legyenek sikereid és javuljon az önbizalmad, életkedved


Nem vagy ezzel a problémával egyedül, világszinten gond a fiataloknak, amikről írsz

febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
43%
Gyárba, gyorsétterembe mindig van felvétel, de gondolom azok derogálnak. Nem a legjobbak, de addig sem otthon ülsz, 0 Ft-tal.
febr. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj nincs ezekkel, de a depressziót mindenképp kezelni kell.

Tudom, nem segít, de gondolj arra, máris van több mindened, mint sok embernek: szerető párod, szerető szüleid.

Másokhoz hasonlítgatni fölösleges.

Szerintem keress egy szakembert, aki segíthet kimozdulni ebből az állapotból!

febr. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
51%

Már megint ez a csaj, aki hónapok (évek?) óta írkálja a panaszáradatokat, hogy neki semmilyen nincs, mások meg nyaralnak, eljegyzési fotókat tesznek fel, de neki a párja nem kéri meg soha a kezét, mert szerinte nem is szereti.

Lapozzunk, menthetetlen.

febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
65%

7-es válaszolónak

..Munkat elvallalni meg nehez..baszki, én nő létemre két helyen dolgozom, rámennek a hétvégéim is. De nem panaszkodom, örülök, hogy van munkám. Nehéz? Pesze, hogy az. De valamiből meg kell élni.

Kérdező, ne a kifogásokat keresd. Ha a szüleid nem lennének, vagy nem lennének ilyen türelmesek, tuti találnál munkát. Vagy inkább éhenhalnál. Csak neked ez így kényelmesebb...

febr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
18%

Hasonló cipőben járok. Egyre inkább úgy érzem, hogy minek keressek munkát, ha a társadalomnak nincs szüksége a munkámra. Szánalmasnak tartom azokat, akik lenéznek, hogy a szüleimmel élek. Pont az ilyen emberek azok, akik keresztbe tesznek nekem, mikor dolgozni szeretnék.


Legyenek csak büszkék, hogy a saját lábukon élnek, úgysem fognak többet elérni az életben.

febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#14

Az a válaszoló nem én vagyok. Köszönöm azoknak, akik normális hangnem válaszoltak a kérdésemre.

febr. 4. 23:30
 18/22 A kérdező kommentje:
Itt a közelben nincs gyorsétterem.
febr. 4. 23:30
 19/22 anonim ***** válasza:
És gyár? Esetleg szakmát tanulni a munkaügyi központon keresztül, ha létezik még ilyen? Régen közmunkás bért fizetett, ami nem jó, de több, mint a semmi és addig is tanulsz és lesz még egy szakmád. Valami csak van.
febr. 5. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%

15


Igen tok jo neked, hogy van erod elmenni dolgozni es hajtani mint a kommunista. De akinek alig van motivacioja egy olyan helyre dolgozni amit akar minimalis, szikra szinten el viselne mert keves a munka, az a jo budos kva eletbe nem fog elvallalni olyan melot amit egyebkent meg tudja, hogy total nem csinalna. Tipik magyar felfogas. "Kifogasokat keresed" "Lusta vagy" "semmire kello" "munkakerulo" "otthoni parazita akit ellatnak"


Edukald magad a mentalis betegsegkrol. Es azt sem tudni, hogy milyen depresszioja (gondolom klinikai depresszioja tovabbiakvan depresszio akkor) van az illetonek. Bipolar I depresszio? Azt ne akard magadnak mert ott annyi erod van, hogy az agybol csorgatod a nyalad a foldre. Emellett az ilyenek mint te a fejehez vagjak a szitokszavakat. Marha konstruktiv, epito jellegu nem gondolod? Kepzeld magad a helyebe - bar nem is tudod, tipik magyar nem tudja, nem felvilagosult, nincs tanitva ilyen teren. Menj be egy pszichiatria osztalyra nyiltra, es nezd meg milyen emberek vannak ott. Pelenkazzak oket ember. A depresszionak is van 4 - 5 fajtaja ha nem tobb. Komorbiditastol kezdve minden.


Plusz figyelembe veve a kerdezo helyzetet ki a jo budos franc nem ertene meg, hogy o depresszios. Ugy latszik te, mert engem offenzivalsz meg inzultalsz amikor a kerdezo gondjait soroltam fel es empatizaltam vele. Tipik magyarok istenem..

febr. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!