Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tisztelt mindenki!Újra kialaku...

Tisztelt mindenki!Újra kialakult nálam a depresszió és a segítségetek kérném, tanácsokat!Mit tehetnénk ilyenkor??? Többi lent.

Figyelt kérdés
Akkor kezdeném én is az elején.Néhány éve egy szakítás után a pszichológus/pszichiáter tanácsára miagen és xanaxot kezdtem el hatni,1-2 évig többé-kevésbe, de használt és kezdtem jobban érezni magam, és el tudtam hagyni a gyógyszereket.De sajnos a 2023 év végén ismét visszatért jobbára a családi próblémák, és néhány elhalálozás után amit már nem tudtam feldolgozni.Újra gyógyszert kezdtem el szedni, de csak xanaxot(0,5),barátok próbáltak segíteni,volt egy hölgy is akit még az akkor nyár végén ismertem meg,neki is hasonló próblémái vannak,de ő még bipoláris zavarral is küzd, akivel amúgy jó kapcsolatot is ápolok(én szeretnék majd később többet is tőle, de ez hosszú történet).Sajnos a családi próblémák úgy kezdődtek, hogy nagymamám is nagyon beteg lett akire sokszor nekem ránézni,sok rokonomat nem is érdekli,eközben édesapám is rosszul lett, őt is nekem kell egyik orvostól a másikig vinni,ráadásnak néhány napja bátyámnál is kiújult egy betegség, én mindenközben egy tanfolyamot csinálok amit szeretnék befejezni,de így ez is nehéz, hogy szinte minden az én nyakamba szakad, vagy tőlem várnánk a megoldást és ez miatt eléggé stresszes is vagyok, sokszor alig tudok aludni, máskor megy öngyilkos gondolataim vannak amiket már egyre nehezebben nyomok.A volt pszichológusom pedig mire időpontot adna az több hónap és sajnos nem tehetem meg azt, hogy magánhoz járjak ezért próbálok itt segítséget kérni, mert érzem, hogy kezdenek fejben elég rossz felé elindulni a dolgok és sokszor már a gyógyszer sem nyomja el ezeket.Sajnos kezdem besokalni, és úgy érzem, hogy az az ember aki a fent említett szakítás előtt volt már túl mélyen van, hogy újra felszínre jöjjön.Inkább a szomorúság, kilátástalanság, és az, hogy nem is hová tartok, vagy hova is kellene sokszor.Még egyszer köszönöm annak aki el olvasta!

febr. 15. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én terapeutám azt mondta, hogy lemérték, hogy a depressziósok többet gondolkodnak magukon, mint a többi ember. Én is elég sokat agyalok magamon, e mellett sokat szidom, kritizálom és sajnálom is magam. S erre azt mondta, hogy mivel ezt sokat csinálom, érdemes néha szünetet tartani. Ezt pedig csináljam úgy, hogy kifelé figyelek. Ez főleg reggeli kezdéskor szokott lenni, kint az utcán, ilyenkor tehát nézem, hogy mi van kint a valóságban. Nekem megkönnyebbülést szokott okozni ez a kis szünet...
febr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Érdekes meglátás, sajnos az a helyzet, hogy mostanában a tanfolyamon miatt amit itthonról végzek elég kevés emberrel találkozom, a barátaimmal is jobbára csak messengeren tudom tartani a kapcsolatot mert sajnos már nem laknak a közelemben, de ha elmegyek hozzájuk akkor mindig csinálunk programokat, az szokott valamennyit segíteni, de ez ritka. Igazad van, ahogy te is, én is sokat agyalok, meg úgy általánosságban minden féle dolgon, néha ezért szoktam talán besokalni is...
febr. 20. 08:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Na, ezt ne csináld, hanem ütemezz be napi fél óra sétát, amikor a levegőt szagolod, és a lombokat, felhőket nézed. :-)
febr. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megpróbálom! Bár ilyen "csodás" időben pont, hogy inkább lehúzza a hangulatomat...
febr. 21. 12:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Mostmár jönnek a jó idők, kérdező
febr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ez így van, reméljük most már jobb lesz!
febr. 24. 19:15
 7/7 anonim ***** válasza:
febr. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!