Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan forduljak pszichiáterhez?

Hogyan forduljak pszichiáterhez?

Figyelt kérdés

Évek óta egyre rosszabbul érzem magam, úgy érzem, hogy depressziós vagyok.

Az utóbbi pár hétben kegyetlenül érzem magam, elhatalmasodott rajtam az önutálat és rengetegszer agyalok azon, hogy kinyírom magam. Már az is megvan, hogy hol szeretném, és hogy hogyan.

De persze bennem van az is, hogy nem akarok fájdalmat okozni a családomnak, legfőkképpen édesanyámnak. És őszintén, már csak ez tart vissza.

Pszichológushoz kb. fél éve járok, azért, mert anya előtt lebuktam azzal, hogy vágom magam. De nem érzem úgy, hogy bármit is segítene (már ő a 3.pszichológus, akihez járok).

18 éves vagyok és érettségi előtt állok, nyilván ez is rátesz egy lapáttal.

Gondoltam, hogy elmennék egy pszichiáterhez, megpróbálnám gyógyszerekkel, hátha jobban lennék, de egyrészről félek elmenni, másrészt meg nincs pénzem magánra, ezért csak államira tudnék menni. De azt sem tudom őszintén, hogy működik ez az egész. A szüleim nem hajlandóak segíteni benne, nem hiszik el, hogy mennyire rosszul vagyok.

Mitévő legyek?



febr. 18. 20:21
1 2
 11/12 Grimfox ***** válasza:
51%

Teljesen ébren hallucináltam a xanaxtól. Ültem a számítógép előtt, zenét hallgattam, és azt hallottam elég gyakran, hogy valaki a nevemet kiabálja a földszintről. Amikor lementem megkérdezni, kiderült, hogy senki sem keresett. A sokadik alkalom után már inkább le se mentem.

Nem magánpszchológus, ugyanúgy TB támogatott, csak másik kórházban dolgozott, és foglalkozott azzal a terápiával, ami nekem működött volna.

Nem vagyok gyógyszerellenes, csak xanaxellenes. Azt a gyógyszert, ami bevált, most is szedem, nyugtatót, antidepresszánst egyaránt. És nem is javaslom senkinek, hogy komolyabb tünetek esetén gyógyszer nélkül próbálja megoldani a gondjait. Olyannak, aki öngyilkosságon gondolkodik pedig még véletlenül sem. Fogalmam sincs, honnan szeded, hogy szerintem betegségre nem kell gyógyszert szedni. Igaz, hogy foglalkozok gyógynövényekkel, és ha a betegség nem komolyabb egy influenzánál, akkor javaslom is őket, de amire gyógyszert kell szedni, máskülönben az illető veszélyben van, arra bizony be kell szedni azt, amit a szakorvos felír. A természetes gyógymódokat meg lehet kiegészítésként, vagy könnyebb betegségekre alkalmazni annak, akinek ez szimpatikus megoldás.

febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
29%

Ezt a sztorit amugy hallottam valakitol aki orult modon bemasolta a betegtajekoztatot es "HOGY LEHET ILYEN GYOGYSZER fORGaLOMBAN???!!" - aztan jott ott mindeki macskagyokerek, citromfuvesek, antidepresszans tamogatok, nyugtatosok, antipszichotikumosok meg amit el tudsz kepzelni. Meg aki felvilagositani probalta (nem en, de en is irtam) a kerdezo meg illetoket, hogy ezek a mellekhatasok egyaltalan nem fordulnak elo.


Csinalj szavazast hany embernel fordult ilyen elo. Ha ennyire veszelyes lenne, gondolod haziorvosoknal siman adnanak engedelyt, hogy felirjak? Mindegy mar, nem folytatom ezt, teljesen ellene vagy gyozz meg akit akarsz meg aki elhiszi ezt. Hajra.

febr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!