Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell kettő nap alatt...

Hogyan kell kettő nap alatt eltemetni az apukámat és gyorsan elgyászolni? Miért tilos gyászolni a munkahelyen? Miért nem segít senki, ha gyászhoz kérek segítséget? Miért akar az orvos mindenáron gyógyszerekkel kezelni a gyász ellen, terápia helyett??

Figyelt kérdés
Kereskedelemben dolgozom. Egyik reggel telefonon hívott egy orvos, hogy hajnalban édesapám meghalt. Két napot kaptam a tenetésre és az elgyászolásra. Harmadik napon menni kellett dolgozni, és se a főnököt se a vevőket nem érdekelte, hogy most nem tudok vigyorogni. Ki akartak rúgni, ezért félelmemben elmentem orvoshoz, hogy irányítson pszichoterápiára. Oda viszont csak olyankor van időpont, amikor dolgoznom kell. Ezért aztán gyógyszereket írtak a gyász ellen. Miért gondolják, hogy abnormális dolog, ha valaki a szeretet elvesztésétől szeretne beszélni? Miért nézik mások bolondnak a gyászoló személyt? MIÉRT SZÉGYEN GYÁSZOLNI A KAPITALISTA VILÁGBAN????

febr. 20. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

A temetés egy nap. A gyász meg magánügy, tapasztalat szerint a legtöbb embernek kb egy év.

Szerintem nagyon nem fogod fel az egész lényegét, soha sehol nem volt arra lehetöség, hogy egy haláleset után addig nem menjen munkába valaki, amíg le nem zárta magában a dolgot.

A gyász természetes és hosszadalmas folyamat, ezt nem kell terápiázni, ehhez csak idö kell. Terépia akkor kerülhet elöször szóba, ha több mint egy év alatt nem csökken a probléma, a közbeesö idöszakban nyugtatókat szoktak adni a feldolgozás támogatására.

febr. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

"Két napot kaptam a tenetésre és az elgyászolásra. "


Nem. A papírmunka elintézésére kaptad a bónusz napot. Minden másra ott a szabadságod..

febr. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
A két nap az ügyintézésre van. A gyászt magadban kell elrendezned.
febr. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Én pl a munkaba menekültem apám halála után,hogy ne kelljen rá gondolni. Egy évre rá borult a bili. Ha teheted setalj, biciklizz a természetbe és ott sírj szoszerint ahol senki se lát. Ha ismerősnek akinek van kutyája cicaja ők segítenek. Írj apukadnak levelet amit a sírjánál felolvasol. Ezt pszichiáter tanácsolta. A fájdalom majd csökken,két év legalább a leg x arabb. Sírj és mozogj, mikor melyik esik jobban.
febr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Sajnos az élet megy tovább és nem fog megállni. Idővel jobb lesz. Részvétem
febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%
Senki nem néz bolondnak, a gyógyszer azért van, hogy ne roppanj össze. Ha meg nem érsz rá elmenni terápiára az nem azt jelenti, hogy megtagadják tőled.
febr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Szia, először is részvétem.

Másodszor: a munka jót tesz a gyászban, ha segít elterelni a gondolataidat. Remélem, továbbra is tudsz udvarias lenni, az lenne a lényeg.

A kereskedelemben dolgozol? Kereshetsz magadnak egy másik helyet, ahol nem elvárás a mosolygás. Az első idők nehezek, de később majd könnyebb lesz.

febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
Bocs, de ha "kötelezö a mosolygás", az a legtöbb esetben kifejezetten segít, könnybben kikerülsz a gyászos hangulatból
febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!