Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep talasztalatok?

Lamolep talasztalatok?

Figyelt kérdés
Évek óta szedek cipralexet meg szorongás csökkentőket kisebb nagyobb sikerrel... most ezt írta fel az orvos.
febr. 21. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Lamolep pocsek volt, szo szerint azt hittem balra megyek holott jobbra. Szedutem a masodik nap egyre jobban, memoria kieses. 0rol 200mg ra raktak elsore.


Lamictallal ujra probalkoztam mert kifutottunk kb. mindenbol. Csak annyi, hogy ez 42 db-os meg ar, plusz ez az eredeti gyogyszer a Lamolep egy generikum "masolat". 0 rol 200mg-ra rakott megint. kb 1 ev telt el a Lamolep meg Lamictal kozott. Semmi ilyen bajom nem volt. Most vittuk fel 200mg rol 400-ra, minimalis mellekhatassal es semmi bajom megint.


Van kulonbsleg Lamolep meg Lamictal kozott hiaba lamotrigine a "hatoanyag" mind a kettonek. Lehetne leirni miert, de az eredetit erdetikent gyartjak azt hiszem UK-ban vagy Irorszag vagy Hollandia nem tudom. De sokkal jobb gazdasag mint itton. Ok tudjak az eredeti formulakat, vegyuleteket hogyan kell elkesziteni.


Na most ha te egy generikumot akarsz, egy Lamolepet kesziteni, tudni fogod ugye az osszetevoket oda van irva. De nem lesz kiadva a gyartasi modszer. A gyartonak talalgatnia kell. Valamikor bejon, valamikor nem. Lehet valaki Lamolepen mast erez mint valaki Lamictalon. Errol lehetne egy statisztikat csinalni.


De nem csak en vagyok ezen a velemenyen:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
febr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Szinte: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Kerdezo irja kommentben direkt ezt valasztotta. O is cipralexet szed, ha nem te vagy alapbol az a kerdezo :)


Menj fel profession.hu ra egyebkent, nezd meg mennyi orvoslatogato allashirdetes meg gyogyszerlatogato allashirdetes van. Nem hiaba irjak fel ezeket a gyogyszereket a magyar dolgokat, mind Richter, EGIS nagyjabol meg valami ismeretlen magyar forgalmazo.


Nezd, HUF globalis nemzetkozi gazdasagi ertelmben nem a svajccal verseng. Hanem inkabb a romaniaval, de mar az is lehagyott minket. Tedd fel a kerdest magadnak, egy nyugati EUR ceg aki az eredeti vegyuletet allitotta elo specifikus eszkozokkel, eljarassal amiket o tud kizarolag es nem adhatjat (nem is akarja) kiadni, nem inkabb azt venned? Ugyanazon az aron? Eredeti hatoanyag? Ugyanaz a tamogatas? Tobb tabletta 12-vel? Szerintem tudjuk be koltoi kerdesnek. Amugy ha Lamictal-t akarsz kerni, csak megmondod az orvosnak es kesz. Vagy ha a gyogyszertarba mesz akkor tole inkabb azt kersz mert bioekvivalens (szerintuk).


A Frontin masolat meg a Xanax eredeti ugyanez a tema.

febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyebkent valoszinuleg eloszor 25mg ra raknak fel, majd szep lassan 50 - aztan 75 vagy 100 es 50-enkent talan hetrol hetre. Egy allergias reakcio miatt aminek az eselye 0.000435%/ev (atlagoltam a 2.1 vagy 6.1). [link]


Valoban vannak olyanok akiknel kiutesek lesznek, de ismerek olyat akinel adagot sem valtoztattak es lettek kiutesek. Szoval tokmindegy milyen adagon vagy kb.


Dokim mar 70 eves korhazban dolgozik, neurologus es pszichiater, eleteben nem latott meg SJS-t kialakulni. 0-rol 200mgra, sot volt hogy vitt 0 rol 400mgra egyik naprol a masikra tobb embert. Lehet lamolep volt, lamictal. Egy idoben a lamictal meg lamolep keveredve volt a farmakopiacon, aztan most csak lamolep ha nem kersz kulon lamictalt. Ezert sem jo generikumot valasztani mert ha elcsesznek egy ekvivalenciaval nem eszreveheto elterest, es menoveli az eselyet, akkor lehet tapsolni a lamolepnek. Vannak ilyenek. Redditen az Adderall-al volt problema a TEVA-val, kesobb vizsgalva azt hiszem bajt talaltak a bioekvivalenciaval. Szoval vannak ilyenek. Csak ezt ugye ki mondja el az atlag embernek? Senki, es mivel senki ezert ha valaki felveti azt hiszik konteo-zik vagy ki ez a szaki? Vagy hirdeto mert szereti azt a markat/piacon, vagy szimplan hulye. Ez a magyar atlag - ne tanulj, ne nezz utana, ne nezz korbe, csak amit mond a szomszed meg amit a fonok. Csolatas.

febr. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem epilepsziàra írták fel annó. Szedtem 3 évig. Semmit nem éreztem belőle, és mivel kiderült, hogy nem vagyok epilepsziàs és babát szerettünk volna a férjemmel, így az orvossal egyeztetve abbahagytam fokozatosan. Az elhagyásnàl sem éreztem semmit.
febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ja meg valami, az Egyesul Kiralysag beli OGYEI szeru (nhs.uk) intezmeny kutatasai szerint ok nem 400mg a maxra rakjak a lamotrigine-t hanem 500 - 700mg epilepszianal. Ez is mond valamit, szerintem, hogy Lamolepre nincs is klinikai vizsgalat publikalva, de azt mondjak 400mg a max. Nyugaton - 700mg a max a Lamictallal.


[link]

febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!