Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez hipochondria szerintetek,...

Ez hipochondria szerintetek, vagy csak én gondolom így?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Barátnőm lassan az őrületbe kerget néha ilyenekkel.

Volt egy hasmenős betegsége, jópár napig elhúzódó. De már sokat javult.

Akkor is napi 3x minimum mérte a hőjét, kérdeztem, lázasnak érzi magát? “Hát nem.” Akkor ne nézegesd.

Nem volt láza amúgy első napokon is csak 37,4 volt, utána lement délutánra 37,1-re kb.

Azóta is megnézi gyakran. Ma reggel is nézte, délután is, este is, aztán mondja nekem estefele, hogy 37. Mondom basszus este az a normális! Legalábbis ahogy én tudom, akkor mindenkinek magasabb, van akinek még fölé is megy.


Türelemmel vagyok felé, ő a mindenem, megnyugtatom ilyenkor, de néha már feleslegesnek gondolom nyugtatgatni, mert szerintem ez nem egészen normális és egészségszorongás. Szerintetek? Pszichológushoz járunk amúgy mind a ketten, bár még nem régóta, lehet, ezt meg kellene említenie. Sokszor szerintem a telefonját is mikor bújja, keres ilyenek után, hogy normális-e, mitől lehet stb.



febr. 24. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Nem hippchondria, csak ráparázott. Majd abbahagyja ha már teljesen meggyógyult (ill. ha nem, akkor már tényleg baj van).
febr. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

7 évig volt hasmenésem mindennap pontosabban az orvosok híg székletnek minősítették

Ha nem lázas akkor nem onnan indul a probléma

Hasfogót kellene venni, ha az sem állítja meg a témát akkor háziorvos székletvizsgálat lesz valószínűleg meg gasztroenteorológia kap egy beutalót

Nekem minden negatív lett a sok stressz volt az ami előidézte de amint az idegrendszeri állapotom úgy ahogy helyrerakták egyből megszűnt a híg széklet is

Végül is csak 7 évig kellett még a végbélbe is felnyúlni, hogy az ember normálisan kitörölhesse magát nagydolog után rendkívűl kellemes volt és állandóan nedves törlőkendővel kellett járni bárhová is ment az ember

febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Úgy érted, hogyha fennmaradna ez a berögzött viselkedése, akkor az már hipochondria gyanús?

febr. 24. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!