Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire általános manapság a...

Mennyire általános manapság a fiatalkori idegösszeomlás, szerintetek ez nálam is az vannak még rajtam kívül olyan fiatalok akik ebben szenvednek?18f

Figyelt kérdés

A fő tüneteim: koncentrációs, memóriazavar, komoly beszédzavar(szinte már afáziára hasonlít, mivel nem jönnek a szavak az ezzembe, ha beszélek sokat akkor megfájdul a fejem, szédülni kezdeg émelygek stb.)

folyton durván stresszelek, túlgondolok mindent és kissé paranoid gondolkodásom van, folyton fogyatékosnak gondolom és látom magam, teljes mértékben elvagyok szigetelve a szocializálódástól, egy évben csupán párszor tartok fel másoknak "mindennapi" baráti beszélgetéseket vagyis nincs kivel, teljesen elvagyok magányosodva és a kiégés küszöbén álok, szinte teljesen az ellentéte vagyok egy mai velem egyidős fiatallal, 0 bulin, 0 barátnőm 0 barátom 0 életkedvem volt/van... 19 leszek nemsokára, de úgy érzem hogy annyi stresszet élek át mint egy 30+ éves felnőtt, minden apróságból felrobbanok...


márc. 5. 18:31
1 2 3 4
 31/32 A kérdező kommentje:
" Ne ertékeld le magad. Képes vagy mindenre."- ez nem csupán önleértékelés hanem reális önkép, annyira súlyosan nem vagyok buta hogy az ilyen értelmetlen mondatoknak bedőljek már bocs.
ápr. 28. 16:04
 32/32 HunLo ***** válasza:

,,A fő tüneteim: koncentrációs, memóriazavar, komoly beszédzavar(szinte már afáziára hasonlít, mivel nem jönnek a szavak az ezzembe, ha beszélek sokat akkor megfájdul a fejem, szédülni kezdeg émelygek stb.)


folyton durván stresszelek, túlgondolok mindent és kissé paranoid gondolkodásom van, folyton fogyatékosnak gondolom és látom magam, teljes mértékben elvagyok szigetelve a szocializálódástól, egy évben csupán párszor tartok fel másoknak "mindennapi" baráti beszélgetéseket vagyis nincs kivel, teljesen elvagyok magányosodva és a kiégés küszöbén álok, szinte teljesen az ellentéte vagyok egy mai velem egyidős fiatallal, 0 bulin, 0 barátnőm 0 barátom 0 életkedvem volt/van... 19 leszek nemsokára, de úgy érzem hogy annyi stresszet élek át mint egy 30+ éves felnőtt, minden apróságból felrobbanok..."


Semmibaj :)

Nem vagy egyedűl!

Velem is volt ilyen ,de én ezt kb.18,19éves koromra kinőttem.


Én úgy győztem le ezt ,hogy elkezdtem sportolni,meditálni,könyvet olvasni,bulizni,beszélgettni emberekkel stb.Ill letettem minden káros szokásomról ,mint túlzott számítógép.


Ha kitartó vagy akkor elmúlik.Ha nem tudsz elindulni az úton akkor érdemes elsőnek elmenni egy pszichológushoz(lehetőleg magánhoz!).Ha az nem segít akkor valószínűleg ő is mondani fogja ,hogy menj el egy pszicháterhez.


Nos.Én nem szoktam ajánlani ,de jót tehet az embernek ,ha motivációs előadásokat hallgatt(Ne menj el egy képzésre ,mert csak lehúzznak!).Szigorúan maradj az interneten is elérhető előadásoknál és ne mélyülj bele képzésekbe!Én azért nem szoktam ajánlani ,mert sokszor áltudományos elméleteket,álspirituális elméletket terjesztenek!Szóval csak ovatosan!

Én azt javaslom ,hogy kezdel Gunagriah előadásaival.Ő egy kicsit megmelengetetti a szivedet magaddal ill többnyire hiteles.Lehet korlátozottan Szabó Pétert is hallgattni ,de ő nála sokszor hallottam olyan dolgokat ,amik áltudományosak ill álspirituálisak voltak szóval az ő esetében csak óvatosan!

A többi előadót én szerintem el is lehet felejteni többnyire.



,,Mennyire általános manapság a fiatalkori idegösszeomlás, szerintetek ez nálam is az vannak még rajtam kívül olyan fiatalok akik ebben szenvednek?18f"

Több ismerősöm is van aki még mai napig is szenved hasonló tünetektől ,de én szerintem ez ne nyugtasson meg téged!Menj el sőnek egy sima házi orvoshoz kérdezd meg ,hogy merre indulj ha ő azt mondja ,hogy pszicháter vagy pszichológus akkor menj el!

ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!