Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy visszafordíthatatlanul károsodik a szexuális életem az antidepresszánstól?

Figyelt kérdés
OCD-re szedném, eddig csak emiatt a félelem miatt utasítottam el, de rá kellett jönnöm, hogy amennyiben nem fog javulni az állapotom, akkor öngyilkos leszek.
márc. 9. 18:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Kibírnám a szex nélküli életet, de ezt a félelem-szorongás kombót már nem sokáig...

De ettől függetlenül érdekelne a dolog, mert az is egy fontos része az életnek.

márc. 9. 18:06
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is ocd-re szedtem és az orgazmus eltűnt az életemből, emiatt abba is hagytam a szedését. De ez a mellékhatás nem jön ki mindenkinél. És nem visszafordíthatatlan, mert ahogy abbahagytam visszaállt minden.
márc. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudja megmondani, ugyanis ezt csak az elmúlt pár évben kezdték el komolyan venni, előtte ráfogták, hogy beképzeli magának a beteg. De nyilván nem 50% (mert akkor már korábban borult volna a bili), hanem néhány százalék, legalábbis a komolyabb esetek. De most érted, ha valaki elveszti a szexuálitásának a 10-20%-át, főleg abban a tudatban, hogy ha abbahagyta a gyógyszert és mindennek vissza kellene állnia a normális működösébe, sosem fogja szóvá tenni senkinek, hogy mi történt vele, mert ő maga sem tudja összekapcsolni agyban, hogy esetleg a korábban szedett antidepresszáns tett kárt a szexuális funkcióiban..
márc. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
2-es, neked nem volt visszafordíttathatatlan, de ettől még létezik olyan, hogy valakinek az.
márc. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4 És valószínűleg még többen vannak olyanok, akinél ki se jön ez a mellékhatás. Én szerettem volna szedni. Nem hobbiból kezdi el az ember az antidepresszáns szedését, hanem azért, mert szenved.
márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
5: Te kevered a dolgokat. Én nem azt mondom, hogy azért mert valakinél súlyos mellékhatás lép fel, ezért senki se szedje. De aki szedi, annak számolnia kell az eshetőségekkel, akkor is ha az állapota miatt muszáj szednie.
márc. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Próbáld ki bátran. Maradandó baj tuti nem lesz!
márc. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
7-es: Miért ne lenne maradandó baj? Nyilvánvalóan nem értesz hozzá, akkor minek válaszolsz a kérdésre? Már a betegtájékoztatóba is fel kell tüntetniük, hogy előfordulhat, hogy szexuális diszfunkció marad fenn az abbahagyás után. Nézz utána a PSSD-nek.
márc. 10. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok, nálam egyik gyógyszer se (nem is tudom, létezik-e olyan, amit még nem próbáltam...) befolyásolta a szexuális képességemet egyáltalán, még akkor sem, amikor szedtem. Gondolom, ez teljesen egyéni.
márc. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Jelezheted az orvosnak, hogy ettől tartasz, akkor olyan gyógyszert fog felírni, ami a lehető legkisebb eséllyel okozza ezt a mellékhatást.
márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!