Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha stresszes vagyok érdemes...

Ha stresszes vagyok érdemes háziorvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, és bár alapból is sok mindentől szorongok, mostanában különösen. Egy héten belül már több pánikrohamom is szokott lenni. Ezt próbálom gyógynövényes gyógyszerekkel/teákkal kezelni, régebben pszichoterápiára is jártam 3 hónapig, egyik se vált be. Azon gondolkoztam először, hogy újra meg kéne próbálni a pszichoterápiát, de felkészülés mellett úgy érzem erre nem sok időm van, úgyhogy eszembe jutott, hogy elmenjek a háziorvosomhoz, és megkérdezzem, szerinte érdemes lenne-e megpróbálkozni valamilyen nyugtatóval, de félek, hogy hülyének fog nézni. Ti mit ajánlanátok? 18/F
márc. 10. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

És érettségi előtt ugyan mi stresszel le? Félsz hogy kirúgnak és következő hónapban éhen halsz? Elhagy az asszony és ott maradsz 2 gyerekkel? Nem tudod fizetni a törlesztőt? Ugyan... Most kell megtanulnod uralkodni magadon és helyesen kezelni a problémákat. Ha stresszelsz sportolj vagy csajozz. Utána tiszta fejjel fuss újra neki a problémának. Ha már most ilyen instabil vagy mi lesz ha kikerülsz az életbe? Nem piszkálni akarlak hanem tényleg gondolj bele hogy valamit változtatni kell mert ez így komolytalan.

Ha egy 50eves több gyerekes apuka lennél akinek félre siklott az élete és úgy mondanád hogy panikroham így meg úgy akkor az elég komoly, mert annak vagy bűncselekmény vagy öngyilkosság a vége. De te még otthon laksz....

márc. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, ha egy ilyen megmérettetés előtt szorongsz. Nemcsak a boldogság, hanem ez is a teljes élet része. A legjobb szorongáscsökkentő a tanulás, mert ha felkészülten mész vizsgázni, nincs félnivalód. Én nem adnék neked pirulát. Max. Magne-B6-ot.
márc. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!