Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki bajok legyőzése gyógysze...

Lelki bajok legyőzése gyógyszerek nélkül? Hogyan?

Figyelt kérdés
Pszichiáterhez fordultam a problemaimmal, aki persze antidepresszánst írt fel, a szorongasomra és a depresszióra. Viszont én félek a mellékhatásoktol, leginkább a libido csökkenéstol, mert így sem túl magas sajnos. De nem akarok egy zombi lenni amugysem, ezért inkább nem akarom beszedni a gyógyszert. Pszichológushoz is jarok jelenleg egyébként, de nem igazán látom értelmét ennek sem, nem tud újat mondani amit ne tudnék igazából. Akinek sikerült egyedül kijönni ebből az mit tanácsolna nekem?
márc. 21. 22:48
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
25/F
márc. 21. 22:48
 2/13 anonim ***** válasza:
A két leírt dologgal együtt. De persze ahhoz kell ám bátorság is, nem csak kimagyarázni, hogy így meg úgy, nem jó semmise.
márc. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Válts pszichológust. Vagy nem jársz elég rég. Első hónapban én is úgy gondoltam h pénzkidobás de azóta elég sokmindenre rájöttem magamtól mert a beszélgetések segítettek.
márc. 22. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nagy teveszmekben elsz kerdezo, nem okoz libido csokkenest, csak azok a fos SSRI-k amit itt valamiert nagyon nyomnak, pedig rengeteg mas van. A MAOI-k peldaul felnyomjak es semmi mellekhatas, Lamictal szinten, duloxetine, venlafaxine, trazodone szinten.


Zombi sem leszel, ez marhasag. Nekem sem tudod 5 pszichologus sem ujat mondani, az 5. mondta, hogy erdemes lenne bentfekore menni, hogy hamarabb meggyoluljak.


Egy ami igaz, az antipszichotikumok nagyobb dozisban. De meg kicsiben. En azt nagyon nem partolom, es remelem mas sem. Az nem klinikai depressziora van, meg szuicid allapotra, hanem skizofreniara, meg pszichotikus esetekre, azonban van, hogy felirjak.


En kopesre tudom melyik az melyik nem, ha azt mond vagy ir fel, en azonnal mondom neki, hogy ezt nem mert ismerem ezt szedtem mar tobb antipszichotikumot. Egy kivetel van, a quetiapine, "kiss and run" elven mukodik, altatonak hasznaljak, nem zombulsz le tole.

márc. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Illetve ott van a tianeptine antidepresszans is, lehet sorolni. Ezek mind nem csokkentik a libidot, meg van egy jo par. Mellekhatas van persze, de nem egetvero azoknak amit leirtam.
márc. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem a pszichológusnak kell megmondani, hogy mi okozza a problémáidat, hanem neked kellene a pszichológus vezetésével egyre mélyebbre nézned magadban, attól lennének változások. Persze gyógyszerrel ez sokkal nehezebb, mert a gyógyszer csak elfedi a problémákat. Egy jó terapeutával, nagyon elkötelezett és önmagával szembenézni klienssel a gyógyszer felesleges.

Tapasztalatból írom, huszonévesen én is kaptam antidepresszánst és mellette terápiáztam, volt hatása, de csak átmeneti és nem túl érdemi. Évekkel később újra súlyos depresszióval és pánikbetegséggel kerestem pszichológust, akkor biztosan tudtam, hogy nem akarok gyógyszert, hanem csak terápiát, de abban nagyon elkötelezett voltam. És ez a terápia volt az, amire utólag azt mondom, hogy életem legjobb döntése volt.

márc. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kettőből kettő ismerősöm lett zombi aki gyógyszert szedett. Majdnem 2 év kellett h helyrejöjjenek.
márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

@4-es, ha olvasod.

Mit ertesz azalatt, hogy quetiapin kiss and run? Miert mas ez mint a tobbi antipszicho, miert nincs vele gond szerinted?

márc. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8


[link]


Ha ertesz angolul + szakmai nyelven, akkor elmagyarazza nagyon erthetoen. A lenyeg annyi, hogy alacsony dozisban jo altato a legtobb embernek, de meg igy is van antidepresszans hatasa, es a nem prolong meg XR meg SR meg mittom en valtozata, hanem a ketilept sima pl itthon, az azonnal felszivodik, ezert alszol el hamarabb mint mondjuk egy prolonggal.


A tobbi antipszichotikum mar nem ilyen. Azok nagyon erosen kotodnek a feherjekhez "raktarakhoz", igy amint a szabad aktiv hatoanyag a verbol tavozik eliminatio soran, a raktarbol maris lejon az ujabb. Szinte mindegyiknek antipsz.-nak 99%-os a feherje kotodese, a quetiapine-e meg 83% ami mar kb majdnem egy Xanax-al egyenlo feherje kotodes.


Eros lipofil tulajdonsaga is van -> konnyen athatol az agyba meg a szovetekbe ahova kell, meg ahova nem kell, es ezert is jo, hogy "kiss and run" mert ahova nem kell, onnan is gyorsan eltavozik. Az aktiv, verben levo hatoanyag felezesi ideje is rovid 7-10 ora, majd a feherje raktarbol jon az ujabb, gyors "dinamika". De vegyuk peldaul az aripiprazole-t, az kb. az ellentettje, de gondolom az is lipofil es albuminhoz kotodik (szinte minden hatoanyag ahhoz kotodik), viszont az aktiv felezesi ideje azt hiszem napokban merheto, az rengeteg, 99%-os feherje tapadassal meg borzasztoan ragaszkodik a fiziologiahoz. Ezert urul ki teljesen olyan lassan.


Ha jol tudom a legtobb igazi antipszichotikumokra, meg a atipikusokra meg tipikusokra ez jellemzo, egy az atipikus ami kivetel a quetiapine

márc. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Uhh koszi ez nagyon szakmai.

De leszurtem belole, hogy talan megis a kis minimal ketilepttol alszom olyan jol es sokat. Es ez akkor azt jeleni, nem? hogy nem nehez leallni vele? 25 mg-t szedek este, ez az ossz.

márc. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!