Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiax gyógyszertől tartok,...

Kventiax gyógyszertől tartok, mennyire súlyosbíthatja az alábbi tüneteket?

Figyelt kérdés

Nem szedhetek ssri/snri-t... Viszont szorongok, memória- és koncentrációs zavaraim vannak, emiatt is kellett volna az antidepresszáns.

Most utána olvastam a gyógyszernek és ijesztő, amiket irogatnak róla, kár volt utána néznem. Arra se nagyon van időm, hogy 12 órákat aludgassak, ez nonszensz...

Tudom, hogy bíznom kéne az orvosomban, aki igazából figyelmes, de nagyon félek, hogy pont rosszabbak lesznek a tüneteim. Csak 25 mg-ot szednék naponta, a koncentrációs- és memória problémák rosszabbodásától tartok a legjobban.



márc. 22. 19:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Hát, szedál kks mennyiségben is. Nagyobb kesz az alvásigényed, ez gyakorlatilag biztos. de állithatsz ébresztőt
márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%
*lesz
márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ébresztőre fel lehet kelni relatíve normálisan?

Néha van, hogy csak öt órát van időm aludni.

Na mindegy, úgyis el kell kezdenem, most is a szorongás miatt vagyok bizalmatlan.

márc. 22. 19:35
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
Nekem egyáltalán nem okozott koncentreációs és memória problémát. 25, 50 és 100 mg-os napi adagban szedtem. A 25 mg-os dózis szedése idején kb. egy hétig a szokásos 7 óra helyett 9 órát aludtam naponta és nagyon jól kipihentem magam. Utána fokozatosan visszaállt a napi 7 órás alvás, de így is sokkal jobban aludtam, mint a gyógyszer szedése előtt.
márc. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
17%
12 órát én sosem aludtam tőle, pedig 150 mg-ot szedek, hosszú évek óta. De még egyszer inkább nem kezdeném el...:(
márc. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szuper! Ez jó hír.

A 7 óra nem is vészes, azt még fent tudnám tartani hosszútávon.

5. Miért nem? Valami gond volt vele közben vagy letenni nehéz?

márc. 22. 20:13
 7/16 anonim ***** válasza:
28%
A szedés elején voltak kellemetlenségek, pl. majdnem elájultam az utcán, meg este bevétel után is gyorsan le kellett feküdnöm, mert furcsa rosszullétet éreztem. Ezek persze idővel elmúltak, de nem tudom, le tudnék-e állni valaha is a szedésével, mert egyszer-kétszer megpróbáltam, de pánikrohamot kaptam. :(
márc. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
21%
--->7.: Viszonylag simán le lehet jönni róla, ha szép fokozatosan csökkented az adagot 1-2 hetes lépcsőkben. Pl. 150-125-100-75-50-25 mg. A végén a pici 25 mg-os tablettát meg meg lehet felezni, tehát az utolsó 1-2 hétben 12,5 mg-os adagot szedni. Ezzel a módszerrel szorongás, rossz alvás vagy más tünet nélkül hagytam abba a szedését.
márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%
Valahogy így próbáltam, a végén már szinte csak morzsányi maradt. Lehet, hogy a csökkentés üteme gyorsabb volt, elég rég volt, már nem emlékszem pontosan.
márc. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7. Egyébként is ájultál el már korábban és volt pánikrohamod? Vagy ezek full új dolgok voltak akkor? 25 millivel kezdted?
márc. 22. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!