Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kventiax gyógyszertől tartok,...

Kventiax gyógyszertől tartok, mennyire súlyosbíthatja az alábbi tüneteket?

Figyelt kérdés

Nem szedhetek ssri/snri-t... Viszont szorongok, memória- és koncentrációs zavaraim vannak, emiatt is kellett volna az antidepresszáns.

Most utána olvastam a gyógyszernek és ijesztő, amiket irogatnak róla, kár volt utána néznem. Arra se nagyon van időm, hogy 12 órákat aludgassak, ez nonszensz...

Tudom, hogy bíznom kéne az orvosomban, aki igazából figyelmes, de nagyon félek, hogy pont rosszabbak lesznek a tüneteim. Csak 25 mg-ot szednék naponta, a koncentrációs- és memória problémák rosszabbodásától tartok a legjobban.



márc. 22. 19:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
29%
Nekem sem okozott memória vagy koncentràciös problémát.
márc. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
37%
25 mg-al kezdtem, kórházban. Kb. két hétig voltam ott, az alatt emelték a dózist. ott nem volt semmi bajom, csak amikor hazamentem, akkor kezdtem érezni a mellékhatásokat.
márc. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez egy antipszichotikum. Teljesen más mint a ssri, snri. Az antipszichotikumokról olvass általában. Ne csak erről az egy gyógyszerről.
márc. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem tudom minek kell az összes választ lepontozni valakiknek, nehogy már le tudjak szűrni valamilyen következtetést a saját kérdésemnél... nagy segítség.

A válaszokat viszont köszönöm!

márc. 23. 17:29
 15/16 anonim ***** válasza:
Idén 5.eve szedek antipszichotikumot. 3es fél év kventiax, legkisebb dózis, reggel 25mg,este 100mg. Nekem okoz memória problémákat pl utca nevek , vezetéknevek nem jönnek elő olyan gyorsan mint régen. De azt is kell nézni ki milyen idős és milyen más gyógyszereket szed, pl en valproat sav tartalmú depakine cronot 300-300reggel este és rivotrilt is mellé. Ezért csak a kventiaxra "fogni nm tudom a memória problémákat. De pl. Az angolom nemhogy romlott javult azóta,de én napi szinten tanulok. Olvasok,vagy pokert játszok amihez szintén agymunka kell. Én szedek vitaminokat és ásványi anyagokat pluszba, jó minőségű teákat iszok, kb jól étkezek. Mindennap kell az agyat stimulálni. Olvasás bármi új megtanulása fejleszt a memórián.
márc. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is!

Segítettetek picit megnyugodni és átgondolni a helyzetet.

Kb 9 órát aludhattam most max, és fel is ébredtem éjjel és direkt fel is keltem, hogy megy-e. Beállva ugyan, de legalább nem volt olyan vészes, mint képzeltem.

A dózist emeltetni valószínűleg nem fogom engedni, de remélem az orvos is így lesz vele.

márc. 24. 11:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!