Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elvonási...

Antidepresszáns elvonási tüneteket hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

Hajlamos vagyok szorongásos epizódokra. Az első komolyabb ilyen 16 éves koromban volt, akkor az orvos sertralint írt fel. Azóta mindig találnak valami indokot, hogy miért ne hagyjam abba a szedését, akkor is, amikor jól vagyok. Pl. Koncentrálni kell az iskolában, mert vizsgák lesznek, vagy a munkában kell odatenni magam, stb... Most vagyok 23 és azóta szedem a sertralint kisebb - nagyobb dózisokban.

Nem akarok életem végéig antidepresszánstól függeni, úgyhogy mostanság, amikor viszonylag stabilnak érzem magam, elkezdtem csökkenteni az adagot lassan, majd teljesen abbahagytam. Reméltem ez a fokozatos leállás megelőzi az esetleges elvonási tüneteket, de nem így lett. Ezelőtt is volt már ilyen, amikor kifogytam és nem jutottam időben recepthez, de akkor ugye mindig úgy múltak el, hogy újra elkezdtem szedni.

Most át tervezem vészelni a dolgot. Jelenleg nincsenek rémálmaim az elvonástól, mint korábban, de van egy olyan hatása a dolognak, hogy amikor oldalra nézek a szememmel, vagy erősebben átfókuszálok valahova lüktet a fejem. Nem fájdalmasan, csak lüktet. Viszont egy enyhe általános fejfájás is elkezdett előjönni.

Az lenne a kérdésem, hogy volt e már valakinek hasonló tapasztalata valamilyen gyógy vagy egyéb szerrel és kb. mennyi idő mire elmúlik? Mi segített? stb... Hozzáértők véleménye is érdekel.



márc. 23. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Én nem vagyok hozzáértő, csak páciens, szóval szakmai tanácsot meg sem próbálok adni.


Ha a dokid nagyon ellenzi a letételt, először is megkérdezhetnéd, hogy miért. Ha erre nem tud értelmes magyarázatot adni, vagy egyszerűen feleslegesnek látod, én felkeresnék egy alternatív pszichiátert, akár magánban. Egy extra professzionális vélemény sosem árt.

márc. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
25%

Hogyne. Én is próbáltam elhagyni 1x, mert hátha, aztán rájöttem, hogy rosszabb nélküle, mint vele. Nincs nálam semmilyen mellékhatása, ezért miért legyek csak 80%-os, ha 100 is lehetek?

Az ilyen "nem akarok függeni" lelki sirám sohasem volt nálam szempont, semmi jelentősége. 15 éve szedem kb

márc. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!