Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stresszel érdemes...

Poszttraumás stresszel érdemes elmenni pszichológushoz is?

Figyelt kérdés
16 éve külföldön élek. Azt gyanítom, hogy poszttraumás stresszem van, mert az utóbbi években szokásom régi, még otthon történt negatív emlékeken agyalni, néha már zavaróan. És ez ugye annak a tünete? Érdemes vele pszichológushoz is elmenni, vagy ezt csak pszichiáter tudja megfelelően kezelni? Ami tény, hogy magyarul beszélve fejezném ki magamat a legkönnyebben. Itteni magyar pszichológust többet is tudok, pszichiátert viszont nem.

márc. 26. 07:52
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes. De az agyalást nem hívják poszttraumás stressznek.
márc. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
1: Váratlanul szokott rámjönni, hogy beugranak régi emlékek, és agyalni kezdek rajtuk. Ez nem PTSD?
márc. 26. 08:31
 3/62 anonim ***** válasza:
65%
Ez nem PTSD, ezt nosztalgiának hívják.
márc. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
3: Negatív emlékek iránti nosztalgia?
márc. 26. 10:53
 5/62 anonim ***** válasza:
71%
PTSD-je pl. háborút megjárt katonáknak vagy balesetet, súlyos bántalmazást elszenvedő személyeknek van. Ez nagyon nem egyenlő a rossz emlékeken való agyalással. Ettől függetlenül a saját tüneteiddel érdemes lehet pszichológust keresni.
márc. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
41%
Nem nosztalgia, de nem is PTSD. Az konkrétan elviselhetetlen, az őrületbe kergeti az elszenvedőjét és a környezetét is. Nem lehet, hogy inkább hipochondriád van?
márc. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
92%
Ruminálásnak nevezik, amire te gondolsz.
márc. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 A kérdező kommentje:
Negatív emlékek alatt természetesen bántalmazásokat és megalázásokat kell érteni gyerek- és tinédzserkorban. Csak az a zura, hogy jónéhány évig nem agyaltam különösebben rajtuk, ha eszembe is jutottak, símán el tudtam hessenteni őket, arra gondolva, hogy örülök, hogy ez már a múlt. De az elmúlt kb. 6-7 évben súlyosabban agyalok rajtuk, depressziós hangulataim is szoktak lenni, meg néha koncentrálási zavarok. Amúgy 42/F vagyok, 16 éve élek külföldön.
márc. 26. 23:44
 9/62 anonim ***** válasza:
64%
Magányos vagy ugyebár. Tök egyedül esténként a lakásban. Társ és barátok kellenének neked. A munka önmagában még nem élet, az csak létfenntartás.
márc. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
100%
En is 42 vagyok, 13 eve kulfoldon. Covid alatt kezdodott ugyanez. Azota terapiara jarok, pszichologushoz. Nem szedek gyogyszert. A terapia segit. Legalabbis altalaban ugy erzem. Vannak visszaesesek, es szerintem sosem lehet benne biztos az ember, hogy tenyleg mukodik-e. De azt biztosan lehet erezni amikor nem.
márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!