Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stresszel érdemes...

Poszttraumás stresszel érdemes elmenni pszichológushoz is?

Figyelt kérdés
16 éve külföldön élek. Azt gyanítom, hogy poszttraumás stresszem van, mert az utóbbi években szokásom régi, még otthon történt negatív emlékeken agyalni, néha már zavaróan. És ez ugye annak a tünete? Érdemes vele pszichológushoz is elmenni, vagy ezt csak pszichiáter tudja megfelelően kezelni? Ami tény, hogy magyarul beszélve fejezném ki magamat a legkönnyebben. Itteni magyar pszichológust többet is tudok, pszichiátert viszont nem.

márc. 26. 07:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
69%
Ne már! Ilyet sehol nem olvashattál, ez nonszensz! Valami törzsi varázslatból lehet, hogy elég, pszichoterápiából biztos nem!
ápr. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem, hogy nekünk minek gyártod itt a nonszensz kifogásokat.

Magadért kell terápiára járnod, ha nem akarsz, akkor nem kell.

Ha havonta akarsz, akkor havonta járjál, ahogy neked jó.

Mi egy csomó mindent ajánlottunk, hogy ez hogyan működik, de mindig kitalálsz valamit, hogy az úgy miért nem jó. Fizess elő jobb szolgáltatóra, ha szar a net...

ápr. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
60%
Havonta nem fog járni, mert abba a pszichológus nem egyezik bele, mert értelmetlen.
ápr. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%
Akkor még mindig ott van, hogy normális internet szolgáltatóra vált, Hollandia nem egy harmadik világbeli ország, nem is értem ez hogyan lehet probléma manapság.
ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 A kérdező kommentje:

42: Mondhatsz bármit, de a pénz az nagy úr. És nem engedhetem meg magamnak, hogy csak úgy kiadogassak havi 400 eurókat több hónapon, vagy esetleg éven keresztül.

Nem tudok csak úgy előfizetni jobb szolgáltatóra, albérletben lakom, szobát bérlek, a bérbeadóé a net, mindenki azt használja. De ez tényleg nem tartozik a tárgyhoz.

ápr. 13. 17:24
 46/65 A kérdező kommentje:
44: De online egyszerűen nem tudok úgy megnyílni és ellazulni, a témát sem tudom úgy tartani, gyakran elfelejtek dolgokat, amiket el tervezek mondani. Ha rokonokkal és ismerősökkel online társalogva ez a helyzet, akkor egy pszichológusnál sem túl esélyes, hogy másképp lenne.
ápr. 13. 17:27
 47/65 anonim ***** válasza:
100%
Leírod egy papírra, hogy miről akarsz beszélni... ilyet élőben is csinálnak, én is szoktam, bakker cptsd-vel olyan a memóriám néha, mint egy aranyhalnak, főleg ha brutál emlékeket kell felidéznem, sokszor leírom előre, ha valamiről beszélni akarok később.
ápr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
90%
Majd a pszichológus visszaterel, az nem a te feladatod.
ápr. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
100%
Működik az online terápia. Ha szar a net, majd visszajön, elismétli a pszichológus amit mondott. Nem nagy kunszt.
ápr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 A kérdező kommentje:
49: De például mi van akkor, ha olyan vacak a hálózat minősége, hogy szinte egyáltalán nem lehet lefolytatni a beszélgetést az egyeztetett időpontban? Ilyenkor egy kijelölt új időpontért megint fizetni kell, vagy tekintettel az előző sikertelen konzultációra ingyen lefolytatják?
ápr. 14. 10:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!