Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stresszel érdemes...

Poszttraumás stresszel érdemes elmenni pszichológushoz is?

Figyelt kérdés
16 éve külföldön élek. Azt gyanítom, hogy poszttraumás stresszem van, mert az utóbbi években szokásom régi, még otthon történt negatív emlékeken agyalni, néha már zavaróan. És ez ugye annak a tünete? Érdemes vele pszichológushoz is elmenni, vagy ezt csak pszichiáter tudja megfelelően kezelni? Ami tény, hogy magyarul beszélve fejezném ki magamat a legkönnyebben. Itteni magyar pszichológust többet is tudok, pszichiátert viszont nem.

márc. 26. 07:52
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 A kérdező kommentje:
30: Mivel külföldön élek, így egy Magyarországon élő magyar pszichológushoz való rendszeres járkálás nem kivitelezhető. Ezért inkább azokat próbálnám meg, akikről itt tudok.
ápr. 12. 22:15
 32/65 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor menjél el hozzájuk, de valamit csinálj. Vagy pedig lehet videohíváson keresztül is, csomóan kiírják ezt a lehetőséget.
ápr. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
32: Úgy meg én nem akarnám. Személyesen az igazi, úgy tudok rendesen megnyílni. Meg mi van, ha vacakolni kezd a net vagy ilyesmi.
ápr. 13. 05:48
 34/65 anonim ***** válasza:
100%

Kezdj el ottani pszichológushoz járni, a többi meg majd alakul. Pszichiátert ritkábban is kell látogatni, pszichológust hetente, de vele megbeszélheted, lehet ő tud neked ott ajánlani valakit. A pszichiáterrel én annyira nem lelkiztem, csak nagyvonalakban ugye a gyógyszer miatt, a nagyobb falat, több hónapnyi, heti alkalom a pszichológusnak jutott és végül ő is adott diagnózist. Bizonyos esetben a pszichológus és a pszichiáter kommunikál egymással valamit szinten.

Kicsit úgy érzem tartasz tőle és ha nem tűnik tökéletesnek a kezdet, akkor elveted, de szerintem elkezdeni kell csak, az a legnehezebb, és nem kell mindennek már most tökéletesnek kinéznie. Ha nem is válik be a pszichológus, akkor válthatsz is.

ápr. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 A kérdező kommentje:
34: Hetente kizárt! Azt nem tudnám fizetni. Max. kéthavonta.
ápr. 13. 14:56
 36/65 anonim ***** válasza:
87%

Kéthavonta pszichológus? Na erről ne is álmodj! Egyáltalán mire lenne az jó?

Melyik az az ország, ahol nem tudsz kigazdálkodni egy pszichológust? Nyomorogni itthon is lehet magyarul.

ápr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 A kérdező kommentje:
36: 100 euró per alkalom. Az havonta 400 lenne. Arról nem is beszélve, hogy ha csak hétköznap rendel, nem igazán tudnám minden héten a munkabeosztáshoz igazítani.
ápr. 13. 15:10
 38/65 anonim ***** válasza:
88%
Erre való az online Magyarországról. Feleannyiból kijön. De te nem akarod. A másik drága, és nem alkalmas időben. Ezt eddig is tudtad.Akkor mért tetted fel a kérdést? Hátha azt mondjuk, hogy nem kell pszichológus?
ápr. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 A kérdező kommentje:
38: Nem, én egyáltalán nem gondoltam, hogy hetente kellene járni. Valahol olvastam olyat is pár éve, hogy évi 4-5 alkalom elég.
ápr. 13. 16:29
 40/65 A kérdező kommentje:
Ami meg az online terápiát illeti: Elég gyakori probléma nálam az utóbbi időben, hogy valakivel skype-olok, és probléma van a hálózattal, akadozik a kép és/vagy a hang, vagy nem is akar működni a hívás. Azért azt gondolhatod, hogy egy pszichológussal folytatott beszélgetés közben marhára nem hiányozna ez, főleg hogy fizetnék érte.
ápr. 13. 16:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!