Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Poszttraumás stresszel érdemes...

Poszttraumás stresszel érdemes elmenni pszichológushoz is?

Figyelt kérdés
16 éve külföldön élek. Azt gyanítom, hogy poszttraumás stresszem van, mert az utóbbi években szokásom régi, még otthon történt negatív emlékeken agyalni, néha már zavaróan. És ez ugye annak a tünete? Érdemes vele pszichológushoz is elmenni, vagy ezt csak pszichiáter tudja megfelelően kezelni? Ami tény, hogy magyarul beszélve fejezném ki magamat a legkönnyebben. Itteni magyar pszichológust többet is tudok, pszichiátert viszont nem.

márc. 26. 07:52
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
84%
Nem folytatják le ingyen, mert a pszichológusnak semmi köze a te rossz hálózatodhoz. Nem adja ingyen az idejét. Nem tudom elképzelni, hogy Hollandiában rosszabb legyen az internet, mint itt, márpedig itt lehet online terápiázni.
ápr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 A kérdező kommentje:

51: Nem is teljesen biztos, hogy a nettel van a probléma, mert már az előző albérletben is voltak néha gondjaim a skypeolással.

Mindent egybevetve nem tűnik praktikusnak az online terápia. Főleg nem úgy, hogy ha előtte nem is találkoztam egyszer sem személyesen az illető pszichológussal.

ápr. 14. 13:40
 53/65 anonim ***** válasza:
80%
De ha az egyik drága, az olcsóbbat meg nem akarod, akkor minek írtad ki a kérdést? Azért, hogy azt mondjuk, hogy nem kell?
ápr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 A kérdező kommentje:

53: Nem az a kérdésem, hogy menjek-e szakemberhez, hanem hogy elég-e ha pszichológushoz megyek, és nem pszichiáterhez.

Azután kezdtem el hezitálni, hogy elkezdtétek azt írkálni, hogy muszáj hetente járni.

ápr. 14. 14:44
 55/65 anonim ***** válasza:
90%
A pszichológus fel tudja mérni az állapotodat, és amennyiben nem súlyos, jobban jársz a terápiával, mint a gyógyszerrel, az orvosnak pedig mindenre csak az a megoldása van. De azt hogy képzelted, hogy egy beszélgetéses módszerrel havi 50 perc alatt egyről a kettőre lehet jutni?
ápr. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 A kérdező kommentje:
55: Sehogy nem képzeltem. Csak valamit lépni akarok az ügyben. De az biztos nem fog menni, hogy hetente járjak.
ápr. 14. 15:20
 57/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarod eléggé. Ha eléggé akarnád, akkor valamelyik módszerbe belekezdenél. A kéthetenkénti terápia még elképzelhető.
ápr. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
83%

Pont hogy ha nem tudsz járni hetente pszichológushoz, akkor kéne menned pszichiáterhez, aki felír neked antidepresszánst és azt tudod szedni. Önmagában igazából ez nem fogja megoldani a gondjaidat, de segíthet, hogy összeszedd magad és később ha anyagilag is jobban állsz, akkor viszont érdemes pszichológushoz is járnod.

Pszichiáter esetén úgy van, hogy elmész hozzá, nyilván elmondod a panaszaidat hiszen orvos, és ezek miben akadályoznak a mindennapokban, gondolom levert vagy, a flashbackek zavaróak stb. és megmondod, hogy gyógyszert szeretnél egyelőre. Kb egy hónap múlva vissza kell menned, hogy működik-e a gyógyszer, maradhat-e vagy kell-e cserélni, vannak-e zavaró mellékhatások stb., aztán ha nincs gond, akkor később csak a gyógyszer felírásért kell fizetned valószínűleg neki, meg nyilván a gyógyszerért.

Nem ez a legjobb megoldás, de anyagilag jobban jársz és átmenetileg ez működhet, amíg nem jön össze a terápia a pszichológussal is rendszeresen. Nem kell rohanni, mehet ez akár egy évig is így mondjuk, de a pszichiáterrel ezt megbeszélheted, hogy neki mi a véleménye.

Különben meg kifogást kifogás hátára gyártasz, nem olyan bonyolult ez, nem elég kényelmes a netes konzultálás neked eszem megáll... erre van kapacitásod, ebből kell gazdálkodni, még csak nem is a legszarabb helyzetben vagy bakker. Nem akarod eléggé, ami a te bajod, csak idegesítő a kérdésed akkor meg. Bár utóbbi meg az én bajom, tudom tudom...

ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
0%
Díjmentes konzultáció lehetőség: [link]
ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
64%
Az ingyenes konzultáció 30 perc. Semmi értelme. Valójában cégük reklámja. Nem fogják fél óra alatt online diagnosztizálni. A legtöbbjük még csak nem is pszichológus, hanem coach.
ápr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!