Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek az orbáncfűr...

Mi a véleményetek az orbáncfűről? Az antidepresszánsok alternatívájaként emlegetik, állítólag szinte teljesen úgy hat, mint az SSRI-k, persze jóval kevesebb veszélyes mellékhatással.

Figyelt kérdés

márc. 27. 09:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Enyhébb depresszió, hangulatzavar esetén jó lehet. Ki kell próbálni.
márc. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Grimfox ***** válasza:
16%
Ha valaki nem allergiás rá, nem szed szerotonin visszavétel gátlókat, és a tünete nem súlyosak, akkor az orbáncfű egy megfelelő alternatíva. Ha korán felismerik a depressziót, akkor lehet vele kezelni az érintett személyt. Viszont vannak mellékhatásai, bár nem kifejezetten az antidepresszáns hatóanyaga miatt, hanem a növény más beltartalmi anyagai miatt. Az egyik, amire figyelni kell, kiváltképp nyáron, hogy fényérzékennyé teszi a szemet, és a bőrt. Könnyebben, és jobban leég, aki ilyet fogyaszt.
márc. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Én kipeóbálta , semmi pozitiv hatást nem éreztem. Amit írsz ha igaz lenne akkor senki nem szedne SSRI-t.
márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Grimfox ***** válasza:
26%
Növényi hatóanyagoktól ritkán lehet elvárni, hogy a magas hatóanyagtartalmú mesterséges gyógyszerek hatásával felvegyék a versenyt. Régen nem volt más, de ma a természetes szerek inkább alternatívaként szolgálnak olyan esetekre, amikor egy gyógyszer még túlzás lenne. Már a közepes depresszióra sem érdemes orbáncfűvel próbálkozni, ha van lehetőség SSRI gyógyszerhez jutni.
márc. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy én szedtem nagyon sokáig Paroxatot. De sajnos nagyon veszélyes mellékhatásai jelentkeztek mostanában, ezért is hagytam abba lassan fokozatosan. Sajnos kell valami, mert az elvonási tünetek kicsit sem kellemesek. Az orbáncfűnek is vannak mellékhatásai az biztos, de korántsem olyan súlyosak, és engem az a tudat is nyugtat, hogy ez nem kemikália.
márc. 27. 11:20
 6/12 Grimfox ***** válasza:
16%
Amíg szeded a paroxatot, vagy ki nem ürült a szervezetedből, addig tilos orbáncfüvet használni. Viszont utána már használható, és valóban nincsenek olyan súlyos mellékhatásai, mint a paroxetin tartalmú gyógyszereknek. Szerintem vannak koncentráltabb készítmények is orbáncfűből, esetleg gyógynövényekkel foglalkozó boltokban, bioboltokban meg lehetne nézni. Vagy a neten. A tea nem rossz, de egy kivonatban mindig több a hatóanyag.
márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nem szedhető antidepresszánssal az orbáncfű. De már ezév márc. 2-án végleg letettem. Remélem! A Javallat márkájú orbáncfüvet vettem meg, az megbízható magyar márka.
márc. 27. 12:01
 8/12 Grimfox ***** válasza:
16%
Jónak tűnik, van hozzá tájékoztató, és adagolási útmutató is. Biztosan hatékonyabb lesz, mint ha teaként fogyasztanád. És stabilabb lesz az eredménye.
márc. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak azt nem tudom, hogy ennyi idő alatt (3,5 hét) kiürült-e teljesen a Paroxat a szervezetemből? Vagyis setszinten még biztosan nem, hiszen 26 évig szedtem sajnos!
márc. 27. 12:15
 10/12 A kérdező kommentje:
Elnézést, rosszul írtam: sejtszinten a helyes.
márc. 27. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!