Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha jol funkcionalo autista...

Ha jol funkcionalo autista vagyok és úgy érzem kiégtem,hosszú idelye mentális fáradtsággal küzdök, mi segíthetne? Ha elmegyek pszihiaterhez erre már kapok antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Autista vagyok most fogom diagnosztizálni mert úgy érzem nem bírom tovább.nem akarok tovább szinjatekot játszani hogy minden oké velem.

alapvetően most sokkal rosszabbul vagyok mint előtte bármikor,teljesen kiégtem nincs célom nincs eletkedvem hosszú idelye folyamatos mentális fáradtsággal küzdök néha néha javul néha rosszabb .de évek óta nem találom a kiutat nem látok előttem egy normális életutat.



márc. 28. 15:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Fordulj a háziorvoshoz, beutal pszichiáterhez, és akkor kiderítitek, hogy mi a gond. Ha valóban autista vagy (erről nem világos, hogy van-e diagnózisod), az okozhat depressziót és adott esetben indokolt lehet gyógyszerrel kezelni. Ezt az orvos tudja eldönteni, hogy nálad milyen kezelés indokolt. Ha elküld, hogy nem ad semmit mert "csak az autizmus miatt vagy depressziós", akkor próbálj másik szakembert keríteni: attól még, hogy az autizmus talaján alakult ki a depressziód, ugyanúgy kezdeni kell vele valamit.
márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Yueshi válasza:
100%

Hogyha még nem diagnosztizáltak vele, és csak találgatsz, az nem biztos, hogy úgy van.

Lehet például bipoláris zavar, borderline személyiség zavar is,ezekre is jellemző a mentális fáradság, céltalanság.

márc. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Magánúton megyek pszihiaterhez időpontra diagnosztizálni de ott lehetséges hogy szóba kerül hogy nálam kiégés is van.


Az autista kiégés úgy tudom egykulon korkep

márc. 28. 17:06
 4/4 A kérdező kommentje:
amúgy a magán szakpszichiáter is írhat fel gyógyszert? Vagy csak az állami?
márc. 28. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!