Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi motiváljon? Mi legyen a célom?

Mi motiváljon? Mi legyen a célom?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, gyakorlatilag eddig mindig volt egy célom, most fogalmam sincs mit kezdjek magammal.


Megcsináltam egy villamosmérnöki diplomát, ami a képzésbeli hiányosságok miatt nem volt kielégítően nagy öröm nekem, így elkezdtem egy mesterképzést. Mégis azt érzem, hogy semmi motivációm az élethez, nincsenek terveim, hogy majd ezekkel mit kezdjek. Csak üresen szenvedek.


A pszichológusom szerint, biztos jó nekem ez az állapot különben tennék ellene. A lány, aki életem szerelme, közölte, hogy nem túl vonzó egy olyan ember akinek nincsenek céljai sem egy értelmes hobbija. Amit megértek.


És ha más nem, legalább ez motivál, hogy kezdjek magammal valamit. Szóval mégis mi legyen a cél? Elég hülye kérdés, de valamit kérlek tanácsoljatok


22F



márc. 29. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Fekete István életéből.
márc. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogy mi? :D
márc. 29. 09:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Na itt van a baj!

Ki is volt Fekete István az író?!

márc. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom ki volt :D De, mi és hogy segíthet tőle?
márc. 29. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Zanzásítva Fekete Istvánt írt és emiatt az AVO leverte egy veséjét kiverte az egyik szemét majd nem belehalt, és nem pszichiátriára szaladgált ha nem felállt és tovább írt na erről beszélek!

És micsoda műveket hagyott ránk!

márc. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"A pszichológusom szerint, biztos jó nekem ez az állapot különben tennék ellene"

Hát mondjuk ez szerintem jó nagy fszság tőle:D

Szerintem nem teljesen okés ez az állapot, hogy nincs kedved semmihez sem. Én mostanában kezdek kilábalni egy hasonlóból.

A párod mit csinál egyébként, neki nincs valami olyan hobbija, ami neked is tetszik? Vagy nincs olyan barátod, akibel el tudnál menni mondjuk kirándulni?

Nekem az segített, hogy elkezdtem új hobbikat keresni magamnak. (Például így lyukadtam ki egy agyagozós workshopon is)

Az elején nem sok kedvem volt menni sehova sem, de minden héten elmentem legalább egy helyre.


Régebben mi érdekelt téged? Nincs mondjuk egy olyan kiállítás vagy múzeum, ami felé elindulhatnál?

márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%
Miért lettél villamosmérnök? Legyél büszke magadra, hogy -szerintem- a legnehezebb szakot el tudtad végezni. Utána az orvosi jön - az én sorrendemben. Fő kérdés az, mi az, ami érdekel. Ha valami egész más, akkor végezz el egy olyan egyetemet. Németh László is előbb orvos volt, és csak utána kezdte írni a regényeit. Ma már iskolában tanítják.
márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és sokat olvassál, klasszikusokat!!
márc. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!