Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mikor kell konolyan venni az...

Mikor kell konolyan venni az öngyilkossági gondolatokat, terveket?

Figyelt kérdés

Mikor, és mennyire kell komolyan venni, ha egy bordenline személyiségzavarban szenvedő öngyilkossági gondolatokat, terveket fogalmaz meg?

Csak azért kérdem, mert sokszor hallom azt, hogy ezt fenyegetésnek, manipulálásnak használják.

De pl egy pszichiátrián ezt mennyire veszik komolyan?



ápr. 2. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A pszhiiátria nagyon komolyan veszi. Olyannyira hogy addig ki sem engednek míg el nem múlik ez az öngyilkossági késztetés...
ápr. 2. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hagyjuk a borderlineizmust, mar vagy 500x irtak ki es hirtelen mindenki az.


A kerdesre valaszolva viszont szerintem az atlag emberre erti a kerdezo. Amit en sem ertek, hogy mi a gyokere, hogy az atlag ember miert nem veszi komolyan. Ezt szamomra is rejtely. De bezzeg a NAV-ot komolyan veszik meg a TB-t amin az eletuk mulhat.

ápr. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nekem diagnosztizált bordenline személyiségzavarom van
ápr. 2. 12:50
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő, nem diagnózisüggő. Volt dolgom komollyal és műbalhéssal, egy gyakoris kérdésből senki meg nem monda, mennyire komoly.
ápr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én arra vagyok kíváncsi, hogy eredetileg úgy volt megbeszélve, hogy holnap, azt szerdán megyek haza.

De öngyilkos gondolataim vannak, az is megvan, hogy hogy tenném meg. Elmondtam két pszichiáternek, meg a pszichológusomnak is. De az osztályvezető főorvosnak még nem. Viszont elvileg tovább adják egymásnak az infót.

Ha elmondtam nekik ezeket a gondolatokat, és hogy hogyan tenném meg, az mennyire veszik komolyan? Vagy elküldenek így is?

ápr. 2. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:
46%

Engem speciel mar 5x probalkoztam, elmondtam mind a kettonek hogyan (egyutt dolgoznak), tudtak rola, de mondtam, hogy en osztalyra nem megyek, ezt megmondtam a pszichiateremnek. Persze adtam neki egy tizest nem egyszer, de mindegy. Amugy is mondtam neki. TB. Azt mondta nem tud mit kezdeni velem, mar 3x tele volt a rendszer gyogyszerekkel es torolni kellett mert annyit probaltunk ami belefer az indikaciomba es ugymond hatasos nem pedig az utolso loszar es csak hizlal es a klinikai eredmenyek sem biztatoak, sot.


Tehat lehet mondani "sok gyogyszer van", de a feluk vagy tobb egy fos. A maradek ami hasznalhat sok embernek es meg kell talalni melyik. De az meg ITTHON keves. En jarok ilyen ulesre es pont ott volt nalam az eszkoz aztan furanak talaltak hogy hogyan gondolom ezt hogy csinalnam. Erre mondtam, hogy most mi vegyem elo mutassam meg? erre mondjak hogy nem, de akkor magyarazzam el. elmagyaraztam, erre megint nem ertik es hogy hogy kepzelem el a dolgot mert ok nem tudjak erre megint "mutassam meg akkor mar megint?".


A vegen annyi volt, hogy a foorvos elvette tolem a "jatekot" azt ennyi. De basszus elmentem erte 1. 2, nem kis penzbe kerult.... De mindegy, van mar mas. Holnap erkezik GLS tol.

ápr. 2. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!