Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet derealizáció?

Ez lehet derealizáció?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta küzdök szorongással, vannak jobb és rosszabb időszakok.

Tavaly szeptemberben saját kérésre abbahagytam az antidepresszánst, egy évig szedtem.


Most megint kezdenek fura “élményeim” lenni.

Élesen látok, de mintha nem menne be az információ a fejembe. A látásom is beszűkül. Nem fizikailag, csak érzetre. És sokszor mintha álmodnék.

Voltam neurológusnál, azt mondta szervi bajom nincs (azért elküldött MRI-re, ami negatív lett), szerinte pszichés.

Nagyon zavaró ez az érzés, és mellette még nagyon fáradt is vagyok a szorongás miatt.


Más is érzett már ilyet? Mit csináltatok?


ápr. 13. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kell menned a pszichiáteredhez. Majd ő eldönti mi ez.
ápr. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez lehet borderline is!
ápr. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Nem hiszem, hogy borderline vagyok, nagyjából semmi nem igaz rám a kritériumokból, meg gondolom ez már felmerült volna korábban.

ápr. 13. 21:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, derealizáció. Én nagyon nem szoktam vele mit kezdeni, elterelem róla a figyelmem. Esetleg kipróbálhatsz ilyen mindfulness meditációkat, ezeknek az a lényege, hogy a jelenben élj, és tudatosan figyeld meg a pillanatot, pl megfigyelsz 5 különböző hangot. Esetleg ilyen technikák segíthetnek.
ápr. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a meditációt ebben a helyzetben, mert ez is előidézhet de realizációt, és deperszonalizációt az arra érzékenyek esetében. Kockázatos.
ápr. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!