Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyűlölök anya lenni?

Gyűlölök anya lenni?

Figyelt kérdés
Tudom, mindenki ekézni fog emiatt, de vállalom.10 hetes a babám. Sosem akartam anya lenni, de a férjem mindig akart gyereket,így végül azt gondolva, hogy milyen szuper lesz gyerekkel majd, hát belementem. Sokáig tartott, de végül összejött a baba. Utáltam a terhességem, és most szintén nyűg az egész anyaság. A férjemmel sem működünk mint férfi és nő. Gyakorlatilag élünk egymás mellett. És itt a gyerek akit el kell látnom,ami nehezemre esik, mert rájöttem, hogy baromira nem erre az életre vágytam. Hogy ez most szülés utáni depresszió, vagy valóban így gondolom , nem tudom. Ellátom a gyereket, de nincs se kedvem se energiám,hogy szórakoztassam. És ő az a gyerek ,aki mellől 5 percre nem tudsz elszakadni. Néha nagyon bánom, hogy anya lettem és visszacsinálnàm az egészet.
ápr. 16. 07:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Sajnálom, hogy így alakult. Fordulj kérlek szakemberhez, pszichológushoz, a saját, és a gyereked érdekében, tényleg, komolyan mondom. Első sorban önmagadért, rendben?


Utána gondolkozz csak el a lehetséges lépésekben, például a férjeddel való kapcsolaton. Az is fontos, de nem ez az elsődleges most, hanem hogy beszélgess egy szakemberrel, nagy valószínűséggel szülés utáni depressziód is lehet.

ápr. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen kettes, én is érzem, hogy az lehet a baj. És amúgy járok is szakemberhez, de sajnos semmit nem segít. Vannak jobb napok,mikor tök jó a babaval, de ez az esős hideg mocskos idő most nem derít jókedvre. És tudom, hogy jó anyának KELLene lennem, csak nem megy. Pedig úgy szeretnék én is boldogan nézni a gyerekre és nem csak nyűgként. Szeretem, 5 év lombik után sikerült és nem értem magam hogy lehetek ilyen.

Egyeske! Te meg tehetsz egy szívességet, paraszt!

ápr. 16. 08:34
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

És ezen hogy segít egy szakember? Beléd beszéli, hogy márpedig de krva jó neked holott elbsztad az életed? Fszság!

Én is így vagyok ezzel, csak már egy évtizede...

ápr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

“ Szeretem, 5 év lombik után sikerült és nem értem magam hogy lehetek ilyen.”


Ömm…szóval 5 évig küzdöttél egy gyerekért, akit te nem is akartál, hogy boldoggá tedd a férjed, akivel szar a kapcsolatotok és csak éltek egymás mellett.


Hát bocs, de itt borítékolható volt, hogy elbszod az életed. Nem is értem.

ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnálom a kérdezőt!

Én sem szeretnék gyereket, azonban mindenki nyomaszt azzal, hogy "kifutsz az időből, benne vagy a korban, nem fog összejönni, később megbánod hogy nem szültél. Idős korodban egyedül leszel. Ha a szüleid is így gondolkodtak volna, nem lennél te se. Az élet legjobb dolga, ez az igazi boldogság."


BORZASZTÓ! Már én is úgy voltam vele, rendben akkor szülök. Bár a gyerekeket sem igazán szeretem, nincs se türelmem, se kedvem ehhez. A terhesség gondolatától is rosszul vagyok. De addig szekálják az embert míg kb muszáj megtenni. Pedig nem mindenki való anyának. Miért kell ráerőltetni a nőkre?

Ilyen témájú facebook posztok alatt az emberek undorító stílusban lehordják azokat akik nem szeretnének szülni.

Az egész témától már gyomorgörcsöm van.


Bízom benne, hogy benned átfordul ez az egész és segít a szakember!

ápr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi ötös! Én is remélem. Sajnos vagy nem, én nem vagyok ősanya mint itt mindenki.
ápr. 16. 10:38
 7/13 A kérdező kommentje:

4! Nem volt szar a kapcsolatunk ezért mentem bele hogy legyen gyerek. Tudod van ,mikor szeretsz valakit és teszel olyat ,amivel őt boldoggá tudod tenni. Tudom, fura dolog ez neked, de ezt hívják szeretetnek. Ő gyermekkel tudta elképzelni az életét, én megadtam neki, csak sajnos közben rájöttem, hogy nem vagyok anya típus.

Amúgy nem azt írtam, hogy a gyerekem nem szeretem ,hanem hogy anya nem szeretek lenni. A kettő között óriási különbségek vannak.

ápr. 16. 10:41
 8/13 anonim ***** válasza:
42%

“ Tudod van ,mikor szeretsz valakit és teszel olyat ,amivel őt boldoggá tudod tenni. Tudom, fura dolog ez neked, de ezt hívják szeretetnek.”


De bzdmeg a gyerektéma pont nem ez alá esik😂20 év elköteleződés.

ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Több az mint húsz b*zdmeg 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
ápr. 16. 13:03
 10/13 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a kérdést kellene mindenkivel elolvastatni, aki szerint minden nőnek kötelező szülnie.

5-ös, nem tudom, milyen közegben mozogsz, de engem életem 47 éve alatt alig nyomasztott pár ember azzal, hogy szüljek. Szökőévenként futok bele ilyen emberekbe.

ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!