Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, nem motivál semmi....

Úgy érzem, nem motivál semmi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
20-as éveim elején járó srác vagyok. Világéletemben lusta ember voltam, és nehezen vettem rá magam mindenre, de egyre rosszabbnak érzem ezt a helyzetet. Vannak hobbijaim, régen ehhez megvolt a motivációm, de manapság már nem érdekel úgy semmi. Ha nagynehezen rá is veszem magam valamire, hamar megunom és ugyanott tartok, mint előtte. Főleg akkor tör rám ez, ha itthon vagyok, a semmittevés, lusta vagyok mindenhez. Emellett nem igazán bírok itthon megülni, ezért sokat járok bulizni a szabadnapjaimon, amin szintén változtatnék. Vannak barátaim, velük is gyakran vagyok, mégis évekkel ezelőtt, mikor még barátaim se nagyon voltak, sokkal jobban le tudtam kötni magam itthon is. Évek óta nem volt komoly kapcsolatom sem, ez is hiányzik az életemből, mikor szerelmes voltam is sokkal motiváltabbnak, boldogabbnak éreztem magam. Valószínűleg az önbizalmam sincs rendben, bár régen nagyon csendes és önbizalom hiányos voltam, ez mára megváltozott, sok esetben mégsem érzem magam kellően magabiztosnak. Főleg itthon, egyedül, unalmamban szoktam ezen gondolkodni, hogy konkrétan abból áll az életem, hogy a munkanapok úgy ahogy eltelnek, aztán a bulin és a haverokon kívül semmihez nincs kedvem/energiám. Ezen szeretnék változtatni, sokkal boldogabb akarok lenni, olyan, mint régen. Aki végig olvasta, annak köszönöm. Valaki tud valami hasznos tanácsot adni?
ápr. 21. 22:40
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!