Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen stresszkezelési technik...

Milyen stresszkezelési technikáitok vannak?

Figyelt kérdés
Alapból stresszes a munkahelyem, de mostanában átlagon felüli, plusz a család és a gyerekek, szóval olyan az életem, hogy minden percben éppen meg kell oldanom valami aktuális problémát és közben már azon angyalok, hogy a következőt hogyan oldom meg és ehhez társulnak a napi váratlan események. Ez hosszú távon kimerít és mostanában többször felmegy a vérnyomásom. Nem vagyok ideges, látszólag teljesen nyugodt és ura a helyzetnek, de úgy làtszik a stressz rakódik és testi tüneteket produkál. Amikor felmegy a vérnyomásom nagyon rosszul vagyok szédülök hányingerem van mindez utólag jön ki rajtam. A férjem szerint csak szimplán rosszul fogom fel a dolgokat. Na jó de hogyan lehet jól felfogni, nem tudok mindent lesz@rni?!!! Ti hogyan csináljátok? Hogyan kezelitek a folyamatos stresszt? Nem vagyok szorongó és aggódó típus, de amikor folyamatosan és állandóan jönnek a megoldatlan problémák, akkor néha kicsit kibukok.

ápr. 23. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hatalmas trombitákat csavarok
ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Meditáció. Ha másképp nem, akkor az alatt, amíg egy füstölőpálca leég. Ez kb. 30-40 perc. Néha zenét is hallgatók, az elég jó stressz kezelő.

A legfontosabb: időt kell szánni magadra mindenképp. A kortizol stressz hormon rohadt dolog tud lenni, és rohadt dolgokat is művel a szervezettel. Nekem pl. világ életemben alacsony volt a vérnyomásom, de az utóbbi években rendkívül megemelkedett, egyszer pl. 180 felett is volt, és amikor különösen stresszes voltam, életemben először vérzett az orrom is, de inkább, minthogy agyvérzést kapjak.


Terveim közt szerepel a Taj chi megtanulása is. De pl. ha keresztrejtvényt fejtek, mivel az kikapcsol, az is hasznos, vagy bármilyen dolog, ami magamra szánt idő.

Ez lehet:

- bőrápolás és/vagy sminkelés

- rajzolás / színezés. Bármilyen kreatív elfoglaltság (pl.: - nálam - novella írása-olvasása, makramé, akár gyurmázás-ékszerkészítés, mini zen kert építése, vagy erről ötletek letöltése, vagy nagyon szeretem a Halloweeni ötleteket összegyűjteni - képekben-videókban, mikor mire van idő)

- zenére, vagy anélkül táncoláshoz hasonló mozgás (lötyögés), közben akár énekelhetek, vagy dúdolhatok

- apróságok vásárlása - egyfajta jutalomként - magamnak. Csak ezzel vigyázni kell, nehogy hobbiba csússzon át, mert akkor nemcsak cselekvés pótlás lesz, hanem függést okozó szenvedély.


Szóval ilyesmik.

Ha stresszes vagy, nem árt valakivel kibeszélni, átbeszélni a dolgokat, DE NEM ÚGY, hogy az illető azt mondja, hogy rosszul kezeled a problémát... Ha nincs kivel beszélni, akkor azok leírása is segít, köntörfalazás nélkül, akár (hogy mondják ezt szépen?) vulgáris szavakkal kerítve. Nekem egy nehéz időszakomban (gyászfeldolgozás) naplót vezettem magamnak. Így nemcsak jobban emlékeztem dolgokra, de a frusztrációmat is kiírtam magamból.


Hát hirtelen ennyi jutott az eszembe. Remélem adott valami ötletet. :)


59/N

ápr. 24. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
* Néha zenét is hallgatok - most látom, hogy félre gépeltem - bocsi. #2-es
ápr. 24. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2

Nagyon szépen köszönöm sok szép ötletet adtál. A sport nekem is hasznos, szeretek sétálni is nagyokat a természetben. A meditáció nem megy. Próbáltam, de befeszülök. Itt még fejlődnöm kell...

A naplóírás jó ötlet, mindig is a fejemben volt, hogy olyanok történnek velem, hogy regényt lehetne írni belőle.

Valahogy az univerzum megtalál, ha egy -egy probléma összejön és azt gondolom, hogy ettől rosszabb már nem jöhet, na akkor jön a lavina!!

A rosszul kezelésről: azt mondják, ne vegyem komolyan a munkahelyi gondokat. Ezt egy bizonyos szintig tudja is kezelni az ember. De a szint felett már nem. Tanítok. Egy hátrányos helyzetű iskolában. Évről évre egyre rosszabb a helyzet magatartásilag, ez mindenkinek folyamatos frusztrációt és feszültséget generál. Talán valami tantestületi jógát kellene kitalálni 😅

ápr. 24. 06:39
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es, igyál több vizet, lehet hogy vízhiányos a szervezeted. Egyik legjobb stresszoldó, gyógyszer helyett kb. mindenre is jó!


[link]


4-es, próbáld a dinamikus meditációt, lehet hogy feszült a tested-elméd, a kettő kölcsönhatással van egymásra, ha sikerül kimozognod, kirázkódnod, kitombolnod magadból az segít. Lehet az egy sport is, bármilyen lefárasztó mozgásforma. Utána az elméd is könnyebben ellazul, megnyugszik.

ápr. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Alapvetően a stresszválasz egy mondatban összefoglalható:


"Üss vagy fuss!"


A hüllőagy ősi reflexe, amit a jelenlegi társadalmunk nem nagyon támogat, ezért elébe kell menni. Olyan technikákat kell találni, amik támogatják ezt a két primitív funkciót. A legjobb néha tényleg ütni vagy futni.

ápr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!