Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tanácstalan vagyok mit tegyek?...

Tanácstalan vagyok mit tegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés

Ha a családomban Anyumnak személyiségproblémája sejthető mániás depressziója van,Apának személyiségzavara és önképzavara, lappangó és olykor kitörő agresszióval mik az én kilátásaim ? És a tesóimé?? A szüleim már elváltak ,anyámmal élnek(én külön) .De megmondom eléggé félek, mert Anyám furcsa tévképzetekkel jön elő mostanában, olyan dolgokkal aminek nincs realitása. (pl sose utazott spontán sehova és akkor egyik reggel előáll hogy mit szólnátok ha Csehországban élnénk?!)folyamatos rossz kedve van ,alapvetően rondának hiszi magát, majdnem mindennap összeveszik valamelyik tesómmal,jelentéktelen hülyeségeken. Azán sír zokog ,majd kiabál, aztán meg duzzog mint egy sértett gyerek, vagy nem szól egész nap semmit elvan a dolgaival(otthoni munka miatt ki se mozdul csak hetente 2-3x kb).apám sok vizet nem zavar de nem is lehet rá számítani kb. hetente 1x találkoznak. Én már nem élek velük ,de mivel pepitában végig éltem ezt a szart féltem a tesóim és anyámat is mert amúgy szeretem . CSak nagyon félek :(

Én is voltam pánikos ,kényszeres, túljutottam, de ezek miatt mindig bennem van hogy nehogy megőrüljek egyszer csak..,vagy akár totál begőzöljön v melyik ősöm.

anyámmal beszélni nem lehet erről mert támadásnak veszi,apámmal nem vagyok túl jó viszonyban.Olyan mintha Anyám másképp élné a valóságot(kifelé csíz ,befelé enyészet). Az egész családi életünk arra hasonlít mint a Márió és a varázslóban ,hogy sose tudod mi az igaz, mi a valósi és ez őrit meg ..


Segítsetek ,kérlek,írjatok :(

én totál kikészültem


2011. márc. 2. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha az érdekel, öröklődik-e, akkor a válasz a" nem valószínű".

Anyádnak pszichiáterre lenne szüksége, a tesóidat, ha el akarnak jönni, és megteheted, segíthetsz nekik 16 éves kor után.

ekkortól mindenki ott lakik ahol akar. De akkor munka kell nekik, meg a tanulást lehet abbahagyni, úgyhogy jól gondoljátok meg.

Lehet, hogy elég, ha összeülsz a testvéreddel, és megbeszéled vele, hogyan lehet kibírni anyádat.Sokat segíthetsz neki így is.

2011. márc. 2. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Te már megvívtad a magad harcát a kényszerrel és a pánikkal,hidd el,hogy neked már semmi ilyesmi bajod nincs kilátásban. Te már túlestél azon szerintem,amit a családodtól "megkaphattál". Nagyon becsülendő,hogy segíteni akarsz a tesóidnak,ezt tisztelem.

A legjobb szerintem is az lenne,ha rájuk koncentrálnál, édesanyádnak valóban orvos kell,de ha ő erre nemet mond,kár ezen is agyalni,akkor segíts a tesóidnak.Szerintem nekik már az is nagy áldás,hogy legalább Te figyelsz rájuk. Ez nagy segítség nekik.

Sok sikert mindenhez!

2011. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!