Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlzott szorongás és izgulás...

Almakörte kérdése:

Túlzott szorongás és izgulás minden helyzetben az életben, és elrontok ezzel mindent, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már katasztrófa amit művelek. Szinte minden dolog miatt képes vagyok izgulni, és szorongani, hogy jaj úristen vajon menni fog e jó lesz e sikerülni fog-e?...:(

Így van ez egy akármilyen egyszerű zh előtt, forgalmi vizsga előtt(egyszer megbuktam emiatt már..), akármilyen helyzet adódik ez van, és a legnagyobb baj, hogy kihat a nemi életemre, mert már abból is teljesítménykérdést csináltam, hogy menni fog-e és jó lesz-e neki:S (voltak régen kudarcok de ennek ellenére jó vele..már amikor van:S). És ezzel szépen tönkre teszek mindent. Egyszerűen úgy érzem semmi magabiztosság nincs bennem és ez elkeserítő én régen nem voltam ilyen.

Mit tudtok mondani? Orvosi eset? Gyógyszer? Vitamin?

köszönöm! F/22


2010. nov. 26. 13:55
 1/4 anonim válasza:
Szerintem fordulj pszichológushoz. De ne pszichiáterhez! :) Elbeszélgetsz vele, ő majd ad valami használható tanácsot :) Nem kell ide semmilyen bogyó, ez lelki eredetű, úgy is kell megoldani :) Sok sikert!
2010. nov. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyógyszert ne, mert ez nem jobb lenne tőle, hanem rosszabb. A vizsgák előtti izgulásra: autogén tréning. Tanuld meg, jól fogsz vele járni. Lazább leszel, aktívabb, kezdeményezőbb. És jó lenne egy feltáró terápia is, hogy mi van a teljesítményhez való (nem jó) viszonyod hátterében. Ha csinálod az autogén tréninget, ami egy relaxációs módszer, és mellette változtatsz bizonyos dolgokon a gondolkodásodban, jóval lazább és határzottabb leszel. Ha a leírtakon kívül más problémád nincs, nem kell gyógyszer, pszichológust keress, lehetőleg olyat, aki autogén tréninggel is foglalkozik.
2010. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyébként nem a levegőbe beszélek, én is kb olyan voltam, mint te. (Azt leszámítva, hogy nekem nincs nemi életem, így hogy abban milyen lennék, nem tudom.)Vizsgák előtt, közben iszonyú izgulós voltam, bár nekem a teljesítményemet nem rontotta le. Nem voltam soha magabiztos, soha laza, inkább görcsös nagyon sok mindenben.


Most elkezdtem az autogén tréninget, és már könnyebben mennek a vizsgák, könnyebben élem őket meg. Kicsit nyitottabb és beszédesebb is lettem, amit a környezetem is megjegyez, mert észre lehet venni rajtam a pozitív változást! Ha én tudok változni:), biztosan te is tudnál.


Üdv 23/L

2010. nov. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hogyan gyógyultál ki ebből betegségedből ha szbad kérdeznem látom még 2010 ben írtad ? Mert sajna én is ilyen vgayok én meloban mindnen stresszelek szinte azon is hogyan fogjam meg a csavart meg hasonlo ugyanebben a cipőben járok kérlek vűálaszolj Többnyire a iszonyatosan rosz ha néznek mikor valamit csinálok enni sem tudok olyankor jol F/23
2016. febr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!