Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok? Vagy ez...

Depressziós vagyok? Vagy ez normális a koromban?

Figyelt kérdés

15 éves lány vagyok és sokan mondták,hogy kifordultam önmagamból az elmúlt 1-2 évben...

Állandóan ideges vagyok,meg sokat sírok,de mindenért...

És dühkitöréseim is vannak:S

de utána mindig megnyugszom.Nem érzem már jól magam sehogy sem és mindig van valami bajom.Suliba se szeretek lenni,otthon sem,mivel mindig megy a balhé(mintha diliházba lennék)és sok rossz dolog történt már velem az elmúlt 3 évben meg a családommal.Anyunak mondom,hogy elegem van!csak ennyit mond: nekem is...

Soha nincs kedvem semmihez,csak mindig ülök a szobába meg bámulom a falat,gondolkodok meg ilyenek...bediliztem????

Egy könyvben azt olvastam ez depresszió és megijedtem...

szerintetek????

annyira össze vagyok zavarodva:(


2010. dec. 1. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Menj el szakorvoshoz!
2010. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ja,hozzáteszem,hogy öngyilkosságon is gondolkodtam már,de nem tettem meg mert eszembe jutott,hogy ennél nekem több eszem van és bízok benne,hogy idővel jobb lesz...

Meg amúgy is túl érzékeny vagyok és ezáltal mindenen kiborulok...

2010. dec. 1. 21:37
 3/11 A kérdező kommentje:
szakorvoshoz???
2010. dec. 1. 21:38
 4/11 anonim ***** válasza:

Most sajnáljunk?

engem se sajnált a kutya se,ha igy fogod fel az életet,akkor csak rosszabb lesz,de gubbassz nyugodtan a szobádban...

2010. dec. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
15/l vagyok én is..bezsélgethetnénk,nekem is ez a problémám,írj egy privit az msn címeddel együtt és már bezsélhetünk is!
2010. dec. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem kell sajnálni...Ha tudsz segíteni akkor írj,ha nem akkor inkább ne írj mert a hülye megjegyzésekre nem vagyok kiváncsi!Arról nem tehetek,hogy téged nem sajnált senki!
2010. dec. 1. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:

Lehetsz akár depressziós is, de leginkább egy problémásabb 15 éves lány vagy. Ilyenek a 15 éves lányok.


Ha otthon rossz a légkör, az természetesen nem sokat segít.


Amúgy nagyon dühös és ingerült lesz az ember attól is, ha nem alszik eleget (vagy felületesen, rendszertelenül), és a túlzott koffeinfogyasztás (nemcsak kávé, hanem a cola és az energiaitalok is!) miatt is.


Űzz valamilyen fárasztó sportot (úszás, túrák, kerékpár, akár szobakerékpár is), nagymértékben stabilizálja az idegállapotot és a hangulatot. Szüntesd be a colát és az energiaitalokat, esetleg szedhetsz vitaminokat is, pl. B-vitaminokat. Aludj hűvös szobában, tökéletes sötétségben. Lefekvés előtt vett hideg fürdő, mások szerint meg épp a forró fürdő, segíthet az elalvásban és mély alvásban. A túlalvást is kerülni kell, tehát pl. a 8-9 óránál több alvást.


Depressziót szakorvos igazolhat. Ha depresszióra gyanakszol, menj orvoshoz.


Tipp: ha 25-30 óra folyamatos ébrenlét után (tehát egy átvirrasztott éjszaka után másnap) sokkal jobban érzed magad, akkor az a depresszió mellett szól. Jó kis természetes kezelésmód és diagnosztikai módszer, amit nem sokan ismernek és méltányolnak.

2010. dec. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek:D:D:D
2010. dec. 1. 22:26
 9/11 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy "normális" lenne a korodban, mondjuk inkább úgy, hogy ez az elfogadott mostanában. Én ugyan fiú vagyok és 19, de ismerős érzés, régen nekem is megfordult a fejemben az öngyilkosság, egyszer majdnem sikerült is, csak azt tudom tanácsolni, hogy verd ki a fejedből! Nem oldana meg semmit, hidd el.

Igazából az ilyen helyzetekben a barátjára számíthat az ember, valkire akiben megbízik, aki ott van mellette. Nincs egy jó barátod/barátnőd?

2010. dec. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem normális, menj orvoshoz.
2010. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!