Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki születésétől fogva gonosz?

Figyelt kérdés
Most néztem meg a Jófiú(The Good Son)című filmet. Egy nagyon gonosz gyerekről szólt, aki rendes, normális családban lakik, és belefojtotta a kádba a kisöccsét, állatokat kínoz, az anyját is megakarta ölni. A lényeg, hogy ezt igazi sorozatgyilkosokról is olvastam, hogy normális családban nevelkedett, mégis ez lett belőle. pl.: Már nem tudom melyik sorozatgyilkos 2 évesen! késeket tett az anyja ágyába, hogy arra feküdjön, és állatokat kínzott. Tehát szerintetek létezik olyan, hogy gonosznak születik valaki?
2010. dec. 2. 09:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Született pszichopatának hívják. Ha van kedved olvasni, ajánlok született pszichopatákat: Agatha Christie: Ferde ház, Éjféltájt, Egy marék rozs stb.


Tim Curry briliáns színész és nem született pszichopata! Nagyon sok negatív karaktert formál meg kiválóan, és a sok buta ember, aki összekeveri a színészt a szerepével azonosítja gonosznak. Nem, nem az. Ha az volna, már régen megzakkant volna olyan szerepekben, mint amelyeket olyan remekül megformált.

2011. aug. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
61%

3.04

Charles Whithman-nak nem volt agydaganata.

Azóta már többször elismerték,csak a közvéleménynek kellett valami magyarázat a tetteire.

Egyébként meg simán vannak ilyen gyerekek,szociális helyzettől függetlenül.

Nem képesek az empátiára,legfeljebb minimális szinten.

Kérdező nézd meg a Dexter sorozatot.Ott a szülő felismeri a fia szociopataságát és eléggé rendhagyó módon módosít a nevelésén.

2011. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ilyen nincs! Túl sok horrort,vagy mit néztek!
2011. aug. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Ha valaki valamilyen agyi elváltozása van, pszichopata pl, akkor ott mér nem biztos, hogy elég a jó társadalmi helyzet vagy akármi segít. A gyerek valószínűleg pszichopata, ami egy betegség.


Persze nem minden pszichopata gyilkol, és nem minden gyilkos sem pszichopata. A pszichopaták amúgy jó karriert is építhetnek mert gyorsan döntenek és hideg fejjel.


Én hülyeségnek tartom, hogy a társadalmi körülmények miatt válik vki azzá, nekik az agyukban működik valamelyik rész máshogy, ez egy betegség.


Itt a pszichopata sorozatgyilkosokkal kapcsolatban egy cikk, olvasd el, érdekes dolgokat ír, most nem másolgatok ki belőle, mert az egész hasznos, kísérleteket is említ, ahol ezeknek az embereknek az agyi funkciójukat vizsgálták:

[link]


és itt is erről: [link]

2011. aug. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
jav. mÁr nem biztos ( az elgépelésekért bocs)
2011. aug. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
*És valakinek- de sz.r sötétben írni :D
2011. aug. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat, érdekesek. Ha van még hozzáfűznivaló, akkor írhattok.:D
2011. aug. 19. 00:25
 18/21 anonim válasza:
Szerintem nem lehet... A kisgyerek ösztönből kell hogy szeresse az anyukáját... azt olvastam hogy egy éves koráig azt hiszi magáról hogy úgy néz ki mint ő. aztán alakul ki az énképe. szerintem nem direkt rakta azokat a késeket az ágyába... tuti nem... nem hiszem hogy egy két éves gyerek kikövetkeztette hogy ha azokra ráfekszik akkor az fájni fog... mellesleg gonosz szerintem
2013. aug. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Szerintem nem lehet... A kisgyerek ösztönből kell hogy szeresse az anyukáját... azt olvastam hogy egy éves koráig azt hiszi magáról hogy úgy néz ki mint ő. aztán alakul ki az énképe. szerintem nem direkt rakta azokat a késeket az ágyába... tuti nem... nem hiszem hogy egy két éves gyerek kikövetkeztette hogy ha azokra ráfekszik akkor az fájni fog... mellesleg gonosz szerintem nem lehet csak úgy valaki... történnie kell valaminek ami megrázza. amitől az eddigi gonndolkoldása a dolgokról megváltozik.
2013. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Előző vagyok.

Üzenem hogy Agatha Christie egy írónő. És akármennyire zseniális akkor sem a valóságot írja le.

amúgy én is nagyon szeretem :)

2013. aug. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!