Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki küzd hasonló panaszokkal?...

Ki küzd hasonló panaszokkal? Hogy akadályozhatnám meg a rosszulléteimet? Egyáltalán hallott már bárki ilyen betegségről?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta szorongós,aggódós,hiperérzékeny ember vagyok.18 éves koromig nagyobb gondot különösebben nem okozott ez,sikeresen leérettségiztem,felvételt nyertem az egyetemre is. De eközben ismertem meg jelenlegi páromat(életem első igazi,szerelmes,komoly kapcsolatát). Innentől kezdve bármily boldog ez a kapcsolat, felborult az életem. Egyik szülői házban sem érezzük jól magunkat, mert az én szüleim túl kritikusak,és állandóan megmondják mi hogyan kéne csinálnunk,még akkor is okoskodnak,ha nem kérdezzük őket,anélkül,hogy belellátnának a problémáinkba. Az ő szüleinél lakunk jelenleg, de ott az életkörüményekkel van baj(állandó hideg,nincs melegvíz,alig van étel), ráadásul a párom nevelőapja,aki gyerekkorától próbálja tönkretenni őt, minél jobban próbálja elviselhetetlenné tenni ott tartózkodásunkat(eldugja a tüzfát,h ne tudjunk begyújtani,lop a szobánkból,éjjel szándékosan hangoskodik és felkapcsolja a villanyt,hogy ne tudjunk aludni,jól észrevehetően hallgatósik,ha nemi életet próálnánk élni...). Mindezek mellett már egyszer egyetemet is váltottam, ugyanis tavaly nem bírtam elviselni párom hiányát, így inkább nem jártam be 90 km-re és úgy döntöttem ezévben újrakezdem egy másik városban, ahová a párom is hajlandó velem jönni. Ez meg is történt, most Debrecenben tanulok,70kmre az otthonunktól, de a párom ide sem tudott velem jönni,mert nem talál munkát és így nem tudunk albérletet fizetni.

Ezek voltak az előzmények: kb 2 hónapja kezdődött nálam valami, amit az a sok ügyeletes orvos aki látott,pánikbetegségnek hív. De nem hinném, hogy ez a pontos megfogalmazás...hetente legalább egyszer éjjel 9 és 11 óra között egyik pillanatról a másikra rosszul leszek, nagyon erős hányinger gyötör,majd hasmenés, gyakran hasfájás és fejfájás. Ilyenkor ügyeletbe megyünk ahol kapok egy nyugtatós,hányáscsillapítós injekciót, majd mire hazamegyünk lefekszünk és reggel semmi bajom. Volt már kétszer is, hogy egy nagy sétával is sikerült elmúlasztanunk. Minden este előre rettegek,vajon előjön e a betegségem vagy sem. Nappal sosem volt még ilyen, mindig csak éjjel. És először miindig a kollégiumban jelentkezett első nap, mikor beutaztam, a legutóbbi pedig az első januári beutazásom előtt (pedig akkor nem is aludtam volna benn, csak vizsgázni mentem). Nagyon félek ettől az egésztől, mert nem tudom mikor tör rám újra, ugyanis olyankor néha már az az érzésem inkább belehalnék,csak múlnának el a panaszaim. Ráadásul alvási zavaraim is vannak,11-délig alszom, akkor is, ha korán fekszem le, este 7-8 óra körül elviselhetetlen álmosság tör rám, de mikor 11 körül szeretnék aludni, akkor meg olyna éber leszek,hogy ez szinte lehetetlen,és úgy érzem,mintha félnem kellene a lefekvéstől. Napközben meg egész nap csak álmos és fáradt vagyok,hiába alszom délig... háziorvoshoz küldenek az ügyeletes dokik, de a sok vizsgától nem volt még időm elmenni, és ha lett is volna, a vizsgálatokra, amikre beutalt, biztos nem lenne időm bevonatozni egy teljesen másik nagyvárosba(nem Debrecen a körzetünk,hanem Nyíregyháza)...majd leghamarabb februárban lehetséges esetleg, de akkor meg az félévkezdés nagyon fontos...Nagyon kétségbe vagyok esve, nem akarok így élni :(


2009. jan. 17. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

"Gyerekkorom óta szorongós,aggódós,hiperérzékeny ember vagyok."

Hát ez az. Én is. Én is.

Erre szoktam azt mondani magamnak "Szard le". És egy kicsit távolabbról tekintem a dolgokat. Hisz még nincs semmi, rengeteg van előttem.

Az alvásodat rendszeresítsd.

Szoktasd magad hozzá egy alvás előtti tevékenységhez, melyet minden este megteszel, mielőtt az ágyba mész. Ez fontos, hogy ne evés és tévézés legyen. Egy idő után ettől a tevékenységtől az agyad automatikusan visszavonulót fúj és álmosabb leszel.

Stressz...szarj le mindent és menjél ki egy totál random napon egy szép helyre, ülj le, és maradj ott.

2009. jan. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Nekem alvás közbeni bénulásom szokott lenni,képzeld el az milyen szörnyű lehet.Arra ébredek hogy nem birok megmozdulni,megszólalni,ki se birom nyitni a szemem.Tudod hogy szünt meg? Hogy nem féltem ezmiatt elaludni,azt mondtam,hogy volt már százszor mindig elmult,ha jön elmúlik újra...A te problémád más ,és ez lehet nem vigasztal amit irtam.Azért a kivizsgálást ne halogasd sokáig,és szerintem lefekvés elött 2-3 órával már ne egyél.Én ha eszek,igaz hogy csak reggel,de hányingerrel ébredek.Talán a stresszre,szorongásra próbálj gyógynövényalapú gyógyszert szedni,hátha segit.
2009. jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... nem szoktam enni lefekvés előtt, általában 5-6 óra körül eszem, a rosszullétem meg 9-11 között jön ki :( nyugtatni meg nem tudom magam már olyankor mikor elkezdődik...sajnos annyira bepánikolok olyankor, hogy ritka mikor hamar átvészelem... az a "vicces", hogy ez olyankor is előfordul, mikor nem is aggódom semmi miatt és az egész napom jól sikerült ...
2009. jan. 18. 10:41
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

én kb 2 évig éltem így és tényleg az a megoldás hogy le kell szarni.Azt kell mondani magadnak hogy mi a legrosszabb ami történhet?És tényleg mi?Rám is éjszaka tört ,volt hogy napokig nem aludtam!Napközben alvajáróként viselkedtem.Sajnos ezt a stressz hozza elő.Sportolni kéne az is jó rá,meg persze a nyugodt életkörülmények de ezt sokaknak nehéz kialakítani.Nekem a jógás légzések nagyon sokat segítettek elalvás előtt,de semmi nyugtató mert az csak összezavar!Sok sikert,drukkolok!

2009. jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm :) azt hiszem tényleg megoldás lenne a sport...lovagolni szoktam, és amíg rendszeresen volt rá alkalmam, sokkal kiegyensúlyozottabbnak éreztem magam...de sajnos mostanában erre sincs lehetőségem :( már lassan 3 hónapja nem ültem lovon, emiatt is csak a szívem fáj...
2009. jan. 18. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!