Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki szed, mikor szeditek be...

Aki szed, mikor szeditek be az antidepresszánst, inkább reggel vagy este?

Figyelt kérdés
Cipralexet szedek, én reggel szoktam, csak napközben néha úgy bealszok, hogy alig bírok felkelni, de lehet, hogy csak a kezdeti mellékhatás.
2010. dec. 4. 19:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Épp ezért kellene este bevenni,hogy ne napközben aludj el tőle.Ha rendszeresen szeded,nappal is lesz hatása,csak nem fogsz bealudni.
2010. dec. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, legközelebb megkérdezem az orvost is, mert magamtól reggel kezdtem szedni.... Úgy gondoltam minden nap egy órával később szedném be, aztán szép lassan áttérnék az esti bevételre.
2010. dec. 4. 19:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Este ajánlatos minden olyat szedni ami álmosságot okoz. Én a vérnyomásgyógyszeremtől alszom be mindig, átálltam az esti szedésre, és ugyan úgy hat. Gondolom az antidepresszáns is hatni fog.
2010. dec. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az antidepresszánst azért is ajánlatosabb este beszedni,mivel a depresszió sokszor jár álmatlansággal,alvászavarokkal és ha este szedik,ezt a problémát is rendezheti.

Viszont a vérnyomáscsökkentőknél kicsit másabb a helyzet:az ember vérnyomása alvás közben természetes módon csökken,így tehát úgymond felesleges este bevenni.Napközben viszont különféle okoknál fogva a vérnyomás emelkedik,magasabb mint éjjeli órákban,ezért célszerű reggel bevenni a vérnyomás csökkentőt.Estére a hatása már némileg csökken és a természetes vérnyomás csökkenés kiegyenlíti a folyamatot.

2010. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is Cipralexet szedek hétfő óta + Xanax!

Nekem a doki azt mondta, hogy este vegyem be...most még fél szemet szedek, most kell majd átállnom az esti 1 szemre.

2010. dec. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Ez gyógyszertől függ,nézd meg a tájékoztatót.
2010. dec. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A betegtájékoztatóban nem találtam meg, hogy mikor kell bevenni, de lehet, hogy csak én nem vettem észre. Átszokok akkor lassan az estire, ma már 1kor vettem be :) Köszi a válaszokat!
2010. dec. 5. 16:03
 8/9 KrisztianHale válasza:
0%
Sziasztok... A legjobb, ha el sem kezditek szedni az antidepresszánst! Nagyon sokszor értelmetlenül írják elő, szinte mindig a "lista" között szerepel ez a fajta gyógyszer, ha beteszed a lábad a psychiáterhez... Jól meg kell gondolni, hogy valójában mi is okozhatja a problémát a jelenlegi helyzetedben... Lehet, hogy csak egy kis változásra van szükséged... Új munkahely, életmód változtatás, párkapcsolat rendezése... Van, amikor tényleg szükség lehet az anidepresszánsra, de akkor is csak a lehető legrövidebb ideig szedjétek... Nagyon "alattomos" gyógyszer... Tapasztalatból mondom ezeket... Legjobbakat kívánom az olvasónak... :)
2020. dec. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Meggyógyultál kérdező? :)
2023. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!