Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok jól aludni?

Miért nem tudok jól aludni?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék,hogy nyugodtan aludhassak,kipihenten ébredjek?Talán azért nem megy,mert kicsi a hálószoba?Az ágy nagy részét elfoglalja a szobának,asztal,szék,állólámpa van benne.Gondoltam átrendezésre,de az ágy miatt nem lehet.Pedig a legegészségesebb kókusz bonelli matracom van.Este is,de főleg reggel mikor felébredek olyan mintha egy présgépben lenne a fejem,és persze mint akit agyonvertek.Pedig már a feng shuit is bevetettem.Gyógyit nem akarok,mert kisbabát tervezünk.Tejet nem szeretem.Relaxálni is szoktam.Tanácsokat előre is köszönöm!
2008. jan. 17. 12:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is: Ne egyél este már, csak zöldséget vagy gyümölcsöt.


Másodszor: ha nem változik a helyzet, akkor rossz helyen van az ágyad. (Vízerek stb. ez veszélyes is lehet...)Írtad, hogy képtelenség átrendezni, de lehet, hogy abban a szobában még a "gyerekcsinálás" is bajos lesz. Talán változtass szobát próbaképpen.

2008. jan. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondold végig, nem lehet-e valami a háttérben,pl aktuális családi probléma, vagy valami ami nyomaszt tudat alatt már régóta.Emésztési gond is okozza, és ahogy írta előttem szóló, nem szabad estére megterhelni a gyomrot, 6 után semmiképp ne egyél, és este ne igyál teát sem.De leginkább ha nincs megmagyarázható oka a stresszre szokták fogni.Remélem megoldódik!
2008. jan. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Stressz okozhatja az alvászavart,ha éjjel felébredsz ne hánykolódj az ágyban,hanem főzz egy citromfű vagy kamilla teát iszogasd meg olvass közben valami uncsit aztán irány az ágy
2008. jan. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Szoktál kávét, energiaitalt inni, netán dohányzol? Ezek a serkentő dolgok nem használnak, ahogy az alkohol sem. Ha nem élsz ezekkel, azt tudom tanácsolni, hogy minden nap ugyanabban az időben feküdj és ébredj (lehetőleg). Rááll a szervezet, és a lefekvési idő körül elálmosodsz. Ja, és ne legyen tévé a hálószobában, és ne is olvass az ágyban. Az éberség, az információáradat nem jó, ha összekapcsolódik az ágy és alvás képzetével.
2008. febr. 23. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Jol aludni, frissen ebredni, sokszor magatol megtortenik, maskor dolgozni kell rajta. Pl. ha delutan teat vagy kavet iszol, este ejjel a szervezet meg dolgozhat rajta, este 6 utan semmit se egyel, szoktasd magad hozza, 1-2 het mulva mar szokassa valik. Ha szonjasan ebredsz viszont, akkor nem ittal eleget elozo nap, meg ilyen is zarhat. Aztan estefele mar ne csinalj semmi nagy fizikai munkat, fokozatosan kell megpihenni, a termeszet jobban diktalja ezt, nem parancsora megy le a Nap, hanem lassan, a levego utana elkezd hulni, egyre csendesebbek lesznek az allatok, csak az emberi allat tartja magat mestersegesen fonn a sotetben is, zajjal, fennyel, mozgassal, idegeskedessel...huje dolog... a szervezetunk a millio evek soran a fold, Nap, Hold, atmoszfera atb. ritmusat koveti, mi meg eroszakot kovetunk el rajta. Lassan kell es fokozatosan lenyugodni, elcsendesedni. A haloszoba legyen csak az alvasnak szentelt hely, se tv, se radio oda nem illik, legyen a vele valo asszociacio az, hogy az egy nyugodt, bekes, vedett kis kucko, ahol csak jokat lehet pihenni. Az agyad legyen kellemes, kenyelmes, a parnad is, a takaro is. A homerseklet, nedvesseg tartaalom, ejszakai esetleges zajok (masok horkolasa, kinti forgalom stb.) barmi elronthat egy jo mely alvast. Az utolso gondolataid elalvas elott legyenek mindiog kellemesek, kuldj trillio sejtednek kis uzenetet, hogy minden rendeben, erezzek jol magukat. A nappali problemak haloszobaba be sem lephetnek...stb...egy kis kultuszt kell kialakitani, valami ritualet, aztan egy ido mulva mar magatol megy az egesz. Remelem segit, nekem bevalt. Bye
2008. dec. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Javitott valtozat...

Jol aludni, frissen ebredni, sokszor magatol megtortenik, maskor dolgozni kell rajta. Pl. ha delutan teat vagy kavet iszol, este, ejjel a szervezet meg dolgozhat rajta... este 6 utan semmit se egyel, szoktasd magad hozza, 1-2 het mulva mar szokassa valik. Ha szomjasan ebredsz, akkor nem ittal eleget elozo nap, meg ilyen is zavarhat. Aztan estefele mar ne csinalj semmi nagy fizikai munkat, fokozatosan kell megpihenni, a termeszet jobban diktalja ezt, nem parancsora megy le a Nap, hanem lassan, a levego utana elkezd hulni, egyre csendesebbek lesznek az allatok, csak az emberi allat tartja magat mestersegesen fonn a sotetben is, zajjal, fennyel, mozgassal, idegeskedessel...hulye dolog... a szervezetunk a millio evek soran a Fold, Nap, Hold, atmoszfera stb. ritmusat koveti, mi meg eroszakot kovetunk el rajta. Lassan kell es fokozatosan lenyugodni, elcsendesedni. A haloszoba legyen csak az alvasnak szentelt hely, se tv, se radio oda nem illik, legyen a vele valo asszociacio az, hogy az egy nyugodt, bekes, vedett kis kucko, ahol csak jokat lehet pihenni. Az agyad legyen kellemes, kenyelmes, a parnad is, a takaro is. A homerseklet, nedvesseg tartalom, ejszakai esetleges zajok (masok horkolasa, kinti forgalom stb.) barmi elronthat egy jo mely alvast. Az utolso gondolataid elalvas elott legyenek mindig kellemesek, kuldj trillio sejtednek kis uzenetet, hogy minden rendben, erezzek jol magukat. A nappali problemak haloszobaba be sem lephetnek...stb...egy kis kultuszt kell kialakitani, valami ritualet, aztan egy ido mulva mar magatol megy az egesz. Remelem segit, nekem bevalt. Bye

2008. dec. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!