Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pánikbetegség tünetei...

A pánikbetegség tünetei kihatnak a rohamokon túlra is?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy lehetséges-e, hogy a tünetek (nálam: deperszonalizáció, világ idegen megélése, szédülés, gyengeség) nem csak pánikroham közben jelentkeznek, hanem fennállnak a köztes időben is? Lehet esetleg, hogy a szorongáshoz van köze?
2010. dec. 25. 13:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Az orvos mit mondott ezekről az irracionális félelmekről?
2010. dec. 26. 08:55
 12/16 anonim ***** válasza:

Akkor nekünk tuti nincs skizofrénia, nyugodjunk meg :)

Az orvos első alkalommal szorgosan feljegyezte amiket mondok, akkor annyit mondott, hogy húú, most nem tudja milyen gyógyszert adjon, de próbáljuk meg az antidepit amit régen is szedtem, az legalább a pánikra jó. Ennyit mondott. Másodjára amikor mentem újra rákérdezett az érzéseimre, mondtam, hogy igen, akkor tényleg nagyon rosszul voltam, de már elmúltak. Mondta, hogy úgy tűnt beképzelek magamnak dolgokat, mert mondtam egy olyan példát is, hogy amikor már rég tartott a derealizáció, olyan gondolatom volt, hogy a barátom nem is létezik, csak beképzelem, hogy ott van. De mivel hat a gyógyszer, szedem továbbra is, legközelebb valamikor januárban megyek.

Neked használ a terápia? Gyógyszert nem szedsz?

2010. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nekem volt egy Xanaxos időszakom, az segített is. Most még kezdtem el újra szedni bogyókat, de lehet, hogy eljön az is.

Lefekvés előtt szoktam Nervenpflege-t (Hova) szedni, az alvásra nagyon jó, de nekem a reggeli rosszullétek nagyon gyakoriak. Ha nem is alakul ki pánikroham, a közérzetem nagyon rossz!

A terápiát most kezdtem csak... Egy alkalom volt eddig, de még nem nagyon éreztem semmi változást. Gondolom több kell! Előtte voltam 4-5 alkalommal, amikor "diagnózis" címmel kérdezgetett, hogy fel tudjon állítani terápiát.

A legjobbakat remélem ettől, remélem nem csalódom. :)


u.i.: Jó tudni, hogy nem vagyok egyedül ezekkel a dolgokkal, mert azért ha csak elolvasom itt-ott a tünetlistát abból nem derül ki minden...és kezdődik a beképzelés! :)

2010. dec. 26. 12:49
 14/16 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is megnyugtató, hogy nem vagyok egyedül, és tényleg nagyon rossz, ha magad olvasgatsz a neten, igyekszek már nem nézelődni, mert nagyon mélyre tudok tőlük süllyedni. Ha gondolod írhatsz privátot, hogy hogyan alakul a sorsod :) mert még nagyon hasonló esetet nem láttam itt gyk-n és úgy látszik a mienk elég hasonló :) Reméljük hatásos lesz a terápia, teljesen másik úton kezeljük a dolgot, de érdekes, hogy a két módszer hogyan hat. Akkor ha gondolod írj :)
2010. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Még vmi, én is először nyugtatót szedtem, átmetelig használt is, rohamom nem volt, de a közérzetem katasztrofális lett újra egy idő után, akkor kellett az antidepi.
2010. dec. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, kihatnak. Ha pánikrohamban nagyon rossz, a köztes állapot csak rossz. De ezt csak az tudja, aki átéli, ill. átélte. Nekem csak egyszerű mezei pánikbetegségem volt, és még mezeibb szorongásom. Így egyetlen idegen kifejezést sem tanultam meg. Elmentem az állami pszichiáterhez, aki nem is gondolkodott azon másnapig, amit elmondtam neki, hanem felírt gyógyszert rá, és 3 hónap múlva megszűntek a rohamaim, illetve a köztes rosszulléteim.

Úgy gondolom azonban, hogy nekem is olyan bajom van, mint nektek, csak nem tudom magam olyan szépen kifejezni.

2010. dec. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!