Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ez betegség, vagy...

Szerintetek ez betegség, vagy normális? (lent kifejtve)

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, 169 cm és 50 kiló. Mostanában folyton azt várom, hogy lázas beteg legyek, mert egy éve egy ilyen betegséggel fogytam le 8 kilót. Az utóbbi hetekben naponta alig eszek 500 kcal-t, de egyszerűen nem kívánom az ételt, nem vagyok éhes. Ha eszek is, mert rámszólnak, akkor pár falatnál nem tudok többet leküzdeni, egyszerűen hányingerem lesz. Az evést inkább érzem kényszernek, mint örömnek. Ma odaállt elém anyukám, és azt mondta komolyan aggódik, hogy szerintük anorexiás vagyok. Én nem vettem effélét észre magamon, szerintem még mindig sok felesleg van rajtam. Legalább 5 kilót szeretnék még fogyni. És úgy látszik sikerülni is fog. De most elgondolkodtam. Tényleg lehet egy kis zavar a fejemben, vagy teljesen normális vagyok? Hiszen az anorexiások vékonyak. Csont és bőr mindegyik, és nem ilyen vagyok egyáltalán. Az anorexia egyes tünetei stimmelnek, de ez sok mindenkinél így van, nem? Étvágytalanság, gyengeség, fáradtság, változó kedélyállapot(rosszkedv, ingerlékenység), folyton a súlyommal vagyok elfoglalva, stb...
2010. dec. 29. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon az anorexia útján kezdel járni! Én 168 cm vagyok és 55 kiló. A férjem mondta, jó lenne hízni egy kicsit. Gondold el, ha még fogysz 5 kilót, akkor kilátszanak a bordáid. Ügyelj az egészségedre, és tessék enni!
2010. dec. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5 kiló felesleg ? engem raktak ki bioszon középsuliba csontváznak 173 cm és 49 kilómmal , akkor nemondjad már hogy felesleg van rajtad

az anorexiások nem feltétlenül mind csont és bőr (legalábbis az elején) , hanem hogy mindig úgy érzed kövér vagy , felesleg van rajtad, nem jó soha mindig fogynod kell

2010. dec. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Dilettáns döggomba ***** válasza:
Kezdődő anorexia, és ez nem vicc. :/
2010. dec. 29. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyél, akkor is, ha nehezen megy le a falat. Én a stressz miatt nem tudtam enni, de muszáj enned, az a baj, hogy összeszűkült a gyomrod, úgy tudod tágítani, hogy mindig egy kicsit többet eszel, mint amit kívánsz.

És igen, sürgősen verd ki a fejedből, hogy fogynod kell, ha nem megy, fordulj orvoshoz, mert beteg leszel és te is lefogysz csont és bőrre. Előzd meg a bajt!

2010. dec. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sürgősen keress fel egy pszichiátert. Anorexia jeleit mutatod!
2010. dec. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még most sem tudom felfogni, hogy ez anorexia lenne. De a betegek általában nem fogadják el, hogy segítségre lenne szükségük. Ezért kérdeztem meg tőletek, mert más véleményére is szükségem volt. Köszönöm a válaszokat! Akkor azt hiszem, megerőltetem magam és felkeresek egy szakembert. Ártani nem árthat. Mégegyszer köszönöm!
2010. dec. 29. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Vékonyak, de saját magukat túlsúlyosnak látják, éppen úgy, mint te...
2010. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy nem anorexiás nem számolja a kalóriákat, nekem még soha életemben eszembe se jutott, hogy miben mennyi van. A súlyod pedig pont így is a normális alatt van egy kicsivel, ugyanis a magasság és súly között 110-nek kell lennie a különbségnek nőknél, tehát inkább egy kis hízás férne rád. Anyukádnak igaza van! És igen, bajod nem lehet abból, ha elmész egy orvoshoz! Örülök, hogy belátod, hogy probléma van, ez már egy előrelépés. Jobbulást kívánok!
2010. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!