Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez akár normális is lehet,...

Ez akár normális is lehet, vagy valami lelki/idegi betegség?

Figyelt kérdés

Lett egy új osztálytársam, akik mindenki csak dilisnek, meg hikomatnak bélyegez, de én szeretném tudni, miért ilyen fura...

Először is tök tisztaságmániás (bár ez viszonylag gyakori), folyton takarít. De tényleg folyon. Ha nem takarít, akkor tanul, folyamatosan. Nem vesz tudomást a külvilágról, most éppen egy spanyol szótárt kezdett bemagolni... Angolból és franciából már perfekt, nem is kell bejárnia órára. Elítél és elutasít minden "modern" dolgot. Ódivatú ruhákban jár, állítólag a nagyijától szerzi őket, Bachot, Mozartot, Beethovent, meg ilyesmiket hallgat. Ma nagyon fel volt háborodva, mert a szülei égbekiáltó szemtelenséget követtek el... vettek neki egy mp4 lejátszót!

Utálja a kombínót, autókat, mindent.

Mikor beszélgettünk, azt mondta, hogy a punk, rock, metál zenék - én ilyet hallgatok - fertőzik a mai fiatalságot. És hogy én is fertőzöm, azzal ahogy öltözködöm. (megjegyzem: semmi különös és polgárpukkasztó nem volt rajtam. Zöld gatya, tornacipő, fekete trikó, és pulcsi. Persze, a nagyi ruháihoz képest...) És hogy én így öltözködve megyek ki az utcára, holnap már mindenki így fog, és ez az egész világ tönkremegy stb.

Írtózik a fiúktól, még soha a kezét sem fogta meg egynek sem, nemhogy csók, vagy netán mégtöbb... És mélységesen fel van háborodva, hogy én (meg a legtöbb lány) már igen. A lányokhoz sem vonzódik... Azt mondja, zárdába vonul.

15-16 évesek vagyunk. Lehet, hogy én vagyok túl "modern", de szerintem ez nem normális dolog. Anyám szerint lehet valami betegség. A családi hátterét nem tudom, de biztosan nem a szülei nevelték ezt bele, ők normálisak. Viszont a csajt nagyon kiakasztja, hogy neki milyen "hülye" szülei vannak...

Félre ne értsétek, én nem ítélkezem, és nem cseszegetem a csajt, csak kíváncsi vagyok.


2008. szept. 2. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem beteg... ő ilyen... na és? én 16 vagyok, és kicsit hasonlít rám amúgy... mondjuk biztos nem én vagyok:) semmi baja nincs, más az érdeklődési köre, nem kell piszkálni.
2008. szept. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen, de ez már a tanárok szerint sem normális. pszichiátrián is volt már, de nem tudni miért...
2008. szept. 2. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem, sajnos ő nem normális. Csak az egyik betegségét tudtam azonosítani: azt kényszeres tisztaságnak hívják.

Szerintem valami nagyon komoly gond volt az életében: pl. fiatalon megerőszakolták. Ezért érzi mindig piszkosnak magát, utálja a fiúkat és szeretne visszamenni az időben, jó régre. És ezért akar kitűnni a tanulással is. Meg később majd elvonulni a világtól.


Pszichológus TALÁN tudna segíteni rajta. De ehhez az kéne, hogy ő menjen el hozzá. Viszont én úgy gondolom, nincsen betegségtudata - akkor meg minek menne?

2008. szept. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó előttem szólóval egyetértek. az ő általa ismertetett tünet tekintetében (kényszeres viselkedés)

A másik amit érdemes megjegyezni, hogy pl. az ilyen látszólag hasztalan, viszont igen hatékony magolás és elzárkózás különös tekintetben, az emberektől, leginkább az autistákra jellemző + ismétlődő cselekvések. Ezentúl a komolyzene szeretete is jellemző (a gyakran lágy kellemes dalamok miatt), néhányuk muzikális zseni.

A tárgyakhoz, (ezesetben régi ruhákhoz) való ragaszkodás, a gyűjtögetés, mely legyakrabban tárgyakra korlátozódik, is jellegzetes. A környezeti változásokkal szembeni erős intolerancia, pl. költözködés. Általában az erős környezeti ingereket rosszul tűrik, ez legszembetűnőbben zajérzékenység formájában mutatkozik meg (a modern zenék, valljuk meg őszintén, általában elég sok gyorsan fluktuáló ritmust, éles hirtelen hanghatásokat tartalmaznak) a villamos és az autók zaja zavarhatja őt. Az ilyen emberek nehezen viselik, ha az általuk megszokott, jól bejáratott módszereken változtatniuk kell, jellemző, hogy mozdulataik kissé ügyetlenek. Nehezen szoknak hozzá az új tárgyakhoz és használatukhoz (pl mp4 lejátszó)

Én nem vagyok pszichiáter, sem pszichológus, úgyhogy nem biztos, hogy ez áll a dolog hátterében! Énnekem un. Asperger-szindrómám van, mely az autizmus gyengébb megjelenési formája. Azért gondolom, amit írtam, mert bizonyos vonások esetemben is fennállnak( de én tudom őket bizonyos fokig kontrollálni), ezenkívül utánanéztem a témának az interneten. Arra kérlek titeket, hogy ne bántsátok azért, mert más mint ti. Az, hogy kritizálja a zenéiteket, öltözeteteket, szerintem abból fakad hogy, azok merőben eltérnek az általa elfogadott normáktól, őt nem érti(heti) meg senki és tök egyedül van! Az ilyen emberek merőben másként fogják fel a körülöttük lévő világot, az érdeklődési körük gyakran bizarr, ezért türelmesen érdemes kontaktust teremteni velük, ha így sem sikerül, akkor nem kell "rászállni" el kell nézni a "hóbortjaikat". Amikor valami sértőt mond, engedd el a füled mellett, fel se vedd! A sulimban engem pl. másságom miatt kiközösítettek, és ez egy életre rámnyomta a bélyegét, méginkább elzárkóztam, még ma is nehezen, szinte képtelenül építek ki tartós emberi kapcsolatokat!:( Az, hogy az ember, mennyire lesz extrovertált v. introvertált, azt leginkább a középiskolában történő személy-közösség viszonyulások határozzák meg. Szerintem ha téged tényleg érdekel a dolog, akkor erről kikérhetnéd egy pszichiáter/pszichológus véleményét, ő biztos többet tud segíteni. Írd be a google-ba: autisztikus pszichopátia/koragyermekkori autizmus. Vagy autisztikus pszichopátia/asperger-szindróma. Itt utána lehet nézni egy-két dolognak. Semmiképpen ne "billogozzátok" meg mindenféle kórképpel, mert az az út ami ide vezetett, hogy ilyenné vált az lehet NAGYON KOMOLY, INTENZÍV TRAUMÁK eredménye (főként gyermekkori), a Biztos diagnózist csak szakember tudja kiállítani!

Megjegyzés: ha egy közösségben az "erős" többség egy embert valamilyen okból cikiz, az egy végtelenül szánalmas dolog és a gyávaság jele!

2008. szept. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
11%

Nem érdekel hogy lepontoztok, szerintem a homik meg lezbik az emberiség szégyene, nem szabad őket kiírtani, és sem akarom, de ha valamilyen csoport kiérdemelte volna a koncentrációs haláltáborokat és népírtást, az a homoszexuális és mezbikus csoport.

Nem vagyok fajgyűlölő, hisz ők nem nép. Meg tud(ná)nak változni. De akkor is beteg dolog.


A kérdésben említett lány elég bizarr, furcsa jelenség lehet, de szerintem őt sem kell bántani, tudja ő mit akar, ha másokat bánt, az viszont nem fair.

2008. okt. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehet rájönni beteg-e, ha megpróbáltok barátkozni vele, nem lenézni, egyenlőként kezelni. Ha egészséges, szerintem csak azért mond ilyen megjegyzéseket rád, mert ezt kapja az osztálytól...egyszerűen úgy érzi nem képes beilleszkedni, ezért inkább elzárkózik...persze teljesen más is lehet a dolog mögött. (Különben én is hallgatok "Bachot meg ilyesmit" is és állítólag egészséges vagyok:D)
2009. nov. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!