Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom borderline szindrómá...

A barátom borderline szindrómás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt. Pár éve diagnosztizálták nála a borderline-t. Eddig már háromszor rámtámadt mikor dührohamot kapott. Persze másnap mindig bocsánatot kér, én meg megbocsátottam mindig, de mostmár félek tőle. Szó szerint félek, hogy vagy magában, vagy bennem fog kárt tenni. Elhatároztam, egy utolsó esélyt még adok neki, de vajon hogyan reagálna, ha elhagynám? Megúsznám ép bőrrel a szakítást? Egyáltalán el tudná viselni ha elhagynám?

Segítsetek légyszives!!! Köszi. 21/L


2011. jan. 24. 11:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Szeretném még egyszer megkérdezni, első voltam, hogy kap e kezelést vagy abszolút semmit? Hány éves, a családja hogyan kezeli, figyelnek rá, hogy bevegye a gyógyszerét?

Megértem a helyzetedet természetesen, csak kiváncsi vagyok, és szeretném tudni a beteg fél részét is, hátha csak több segítségre lenne szükségre, mint ahogy valaki írta, kényszergyógykezelés, mert valóban egy kezeletlen beteg ember igen veszélyes is tudni, főleg ha szakítasz vele, hallani jó pár esetet a tévében, talán jobb lenne, ha nem konkrétan szakítanál, előbb segíteni neki, mert gondolom azért szereted, vagy valami, ha jársz vele.

2011. jan. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
26 éves. És még nem kap kezelést, illetve mostanában nem ment még orvoshoz. Úgy érzem, belátja ő is (tiszta pillanataiban), hogy nagy baj van vele...És sajnálja is, és tenni akar ellene. Csak nyilván senki sem ismeri be szívesen, még magának sem, hogy valami nagy baj van vele... Szóval nem könnyű. Nincs sok barátja, nagy baráti köre.
2011. jan. 24. 19:24
 13/27 anonim ***** válasza:
22%

16:46


"Ezért kérdeztem, hogy az ilyen embert el lehet e hagyni egyáltalán."


És milyen válaszra számítottál? Arra, hogy ne, dehogyis, soha ne hagyd el? Nos, ilyet senki sem fog mondani, mert ez őrültség. Tehát akkor a válasz az, hogy igen, el lehet hagyni.

2011. jan. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
Ha nem volt orvosnál, honnan tudjátok hogy ez borderline?
2011. jan. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Mostanában nem volt orvosnál, viszont pár éve igen, és akkor diagnosztizálták nála.
2011. jan. 24. 20:21
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Na, akkor tisztázzunk valamit. Ez nem játék! A borderline valóban nem betegség hanem állapot, ennek ellenére ezt KEZELNI KELL!!! Ha nincs megfelelően gyógyszerezve (az írásodból ítélve gyakorlatilag sehogy sincs) akkor mit vársz/vártok?? ORVOSHOZ KELL MENNI!!!
2011. jan. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
De, nem neked a felelősséged, hogy orvoshoz menjen. Ha bántott már akkor szakítanod kell, nem tudom az életedre veszélyes lehet-e, ha elutasítod.
2011. jan. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Bordelinét sokszor olyan eseteknél adják, amikor nem tudják mi az illető baja.

Lehet, hogy ennél súlyosabb baja van.

2011. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat. Nos akkor egyértelmű, hogy orvos kell... Én azért kérdezek ezen az oldalon, mert nem ismerem ezt a betegséget, információt akartam szerezni, de akkor egyértelmű, hogy ezt inkább orvosra kell bízni. Akkor irány a doki minél hamarabb...
2011. jan. 24. 21:14
 20/27 anonim ***** válasza:
46%

Jól látod irány az orvos! Én biztos vagyok benne, hogy a barátod szeret téged, és azért agresszív, mert nincs kezelve, elég nagy baj ez neki, hogy ilyen.

Nem értek egyet a sok szakítás pártival, mondjuk, ha semmiképp se akarna orvoshoz menni, akkor esélytelen a dolog és veszélyes, és bár tényleg nem a te felelősséged, hogy elvidd orvoshoz, de ha van benned egy kis jó érzés akkor segítesz neki, ha a szülei nem teszik. Azt hiszem ez nem olyan nagy áldozat egy olyan emberért, akivel fél éve együtt vagy és gondolom volt sok szép pillanatotok is.

2011. jan. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!