Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A barátom borderline szindrómá...

A barátom borderline szindrómás. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt. Pár éve diagnosztizálták nála a borderline-t. Eddig már háromszor rámtámadt mikor dührohamot kapott. Persze másnap mindig bocsánatot kér, én meg megbocsátottam mindig, de mostmár félek tőle. Szó szerint félek, hogy vagy magában, vagy bennem fog kárt tenni. Elhatároztam, egy utolsó esélyt még adok neki, de vajon hogyan reagálna, ha elhagynám? Megúsznám ép bőrrel a szakítást? Egyáltalán el tudná viselni ha elhagynám?

Segítsetek légyszives!!! Köszi. 21/L


2011. jan. 24. 11:07
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
61%
A borderline személyek többnyire másokra nem, magukra viszont annál inkább veszélyesek :| ezt tartsd inkább szem előtt, én kétlem, hogy neked lenne komoly félnivalód a szakítás után.
2011. jan. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó előtti vagyok meg az első is.

Egy példát tudnék mondani, de igaz nem egy kategória a kettő. Pl amikor pánikbeteg voltam, elhagyhatott volna a barátom, mert nem mentem vele sehova, ki se tudtam mozdulni, de ehelyett kiállt mellettem és megvárta, míg kikezelnek. Lehet, hogy kap egy gyógyszert, amivel a dührohamai máris megszűnnének, a terápiával pedig egy teljesen normális embert tudnának belőle faragni, de ehhez sok idő és kitartás kell, mint neked, mint a párodnak. De ha most magára hagyod, nem lesz senkije aki támogatni tudná, a szülei nem teszik, bár 23 éves, elmúlt 18, de nekem is sokat segítenek a szüleim, pedig már 24 éves vagyok.

2011. jan. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tapasztalom, hogy többnyire ezek a betegek inkább magukra veszélyesek. Kérdező! Ne CSAK orvoshoz menjetek, a gyógyszerezés sokat dob az állapoton, de tartós változást a pszichoterápián kívül semmi nem hoz, az gyógyít igazán. Remélem megtehetitek, hogy kifejezetten erre (vagy erre is) specializálódott terapeutához mentek, mert a barátod komplex kezelést igényel. Ezt a helyet nyugodt szívvel merem ajánlani: [link]

Én is úgy gondolom, hogy csak akkor maradj vele, ha tényleg erősek az érzelmeid iránta, akkor is csak ha odafigyel a betegségére, tesz a saját gyógyulásáért.

Borderline-oknál terápiával nagyon jó eredményeket lehet elérni. Én is diagnosztizált borderline vagyok, de igyekszem nem terhelni a környezetem és foglalkozni magammal, de nem mindenki tudja elérni a jól funkcionáló szintet, mert ez a betegség nagyon széles spektrumú. Van akinek a környezete észre sem veszi és vannak egészen pszichotikusok is.

2011. jan. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat meg a linkeket, egyre jobban beásom magam a témába... Sokat segítettetek, köszi.
2011. jan. 25. 11:09
 25/27 anonim ***** válasza:
Borderlinek általában nők, a nők meg általában saját magukra veszélyesek. A statisztikában ez is benne van, férfi betegek másokra veszélyesebbek mint a nők sokszor, mivel a férfiak a másikat bántják inkább mint önmagukat.
2011. jan. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Én 5 évet húztam le egy borderline mellett mert nagyon szerettem, de senkinek nem kívánom azt az 5 évet. Maga volt a pokol. Minden "normális" periódusnál azt hittem jutunk előbbre, de nem. Pont az a baj velük, hogy amikor "normálisak" akkor belátnak, és kezelhetők, de újra és újra előjön a "rossz" oldaluk, amikor se kezeltetni nem akarják magukat, se semmit. Rendszeresen elvesztik emiatt a munkahelyüket is. Pláne, ha nem akar orvoshoz menni, hagyd el, de tényleg. Sok felesleges szenvedéstől megkíméled magad.
2011. jan. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
szia! hátha olvasod, kérdező, vagy más. hogyan sikerült elfogadtatni vele a szakítást? én fél éve szenvedek, nem nagyon akar békén hagyni.
2018. febr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!