Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez téveszme vagy iszonyat...

Ez téveszme vagy iszonyat valós álom?

Figyelt kérdés

Meg mernék valamire esküdni, hogy megtörtént egy msn-es beszélgetésben, majd utána néztem 100 féleképpen, bömbölve, és sehol semmi nyoma. Nagyon meg vagyok ijedve. Voltatok már így?

24L


2011. jan. 30. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem történt ilyen, de ez elég érdekes... és ijesztő. Én sajna nem tudhatom, hogy álom volt-e vagy valóság.
2011. jan. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,de olyan volt már,hogy siettem valahová,sírva kerestem a kulcsomat,ami a kezemben volt...
2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
igen. volt már olyan erős álmom amire azt hittem hogy valóság, olyannyira hogy fel is képeltem miatta valakit, aki persze nem értette hogy miért teszem. elég rosszul jött ki :/
2011. jan. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Velem is volt már ilyen... Szerintem csak álom volt.

Nyugodj meg! :)

2011. jan. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon remélem :( nagyon kikészültem most. Mert idegileg kivagyok készülve mostanában, pihire is írt az orvos és ez még most plusszban nagyon felzaklatott. Teljesen emlékszem rá, hogy beszéltem azt valakivel msn-en, és hiába keresem órák óta a naplózásokban. Semmi :(
2011. jan. 30. 22:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult ilyesmi. Aztán valahogy rájöttem, hogy az álom volt. De tényleg olyan volt, mintha a valóságban történt volna meg:S Durva. :D

L19

2011. jan. 30. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én egyik barátommal egy órát beszéltem telón, benne volt a híváslistába, ő is mondta, de nekem abszolút nem rémlett, reggel ébredés utáni beszélgetés volt... :D
2011. jan. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Durva! Remélem nekem is ez volt az utolsó ilyenem.
2011. jan. 30. 22:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak hasonlóan, megijedve nem voltam. De volt rá többször példa, hogy olyan 80%-ban biztos voltam, hogy álmodtam azt a valamit, és némi bizonytalanság volt bennem, hogy lehet mégis megtörtént.


Oka nálam:

Hogy a legtöbb álmom (amire emlékszem is), az nagyon valóságos. Talán túl sokat agyalok a hétköznapokon, és álmomban is... Talán Te is így voltál, mikor azt a bizonyost álmodtad.

Általában álmomban negatívul sülnek el a dolgok, azt is sejtem miért. És mikor felébredek, akkor egy rövid ideig van bennem rinya, hogy most hol vagyok, ez tényleg megtörtént, stb!? De mihelyst észhez térek minden oké.


És szerintem a valószerű álmaim végkimenetele általában azért negatív, mert szó szerint nem hajtom néha nyugodtam álomra a fejemet, hisz tudom, hogy nem tettem meg mindent valami érdekében. Pl. iskolás koromban sose tanultam és rendszeresen álmodtam, hogy anya észreveszi az 1-est az ellenőrzőmben. Közben a valóságban igaz, hogy nem tanultam, de szünetekben mindig behoztam annyira, hogy ritkán kaptam 3-4-est, hanem mindig 4-5-öst...

Vagy később főiskolásan álmodtam párszor, hogy nem sikerült egy vizsgám, és nincs több vizsgaidőpont, nem lehet pótvizsgázni, javítani. (Folyton elhalasztottam a vizsgáimat a valóságban.) Csomószor idegesen ébredtem, hogy akkor most mi lesz? Aztán persze pár perc után rájöttem, hogy álom.


Szóval én a legstresszesebb helyzetekben, amikor valóban mulasztottam az életben is, akkor hiszem valóságnak az álmaimat, de csak tényleg ébredés után egy kis ideig.

Lehet éppen neked is tele az agyad mindenfélével, aztán azért érzed azt, hogy "akkor most mi van?"! :-)

2011. jan. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond...nekem is vannak olyan "emlékeim", rengeteg, amiről nem tudom eldönteni, valóban megtörtént, csak álmodoztam(kitaláltam), vagy álmodtam. Ne akadj ki ezen...csak fáradt vagy, ennyi. És ez tényleg megesik bárkivel szerintem.
2011. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!