Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Álom? Hogy lehet...

Mi ez? Álom? Hogy lehet "elmulasztani"?

Figyelt kérdés
Elvileg nem lehetne álom, mivel ha jól tudom, álmodni, csak huzamosabb alvás után "lehet". Én meg miután lefekszem, elkezdek vmin gondolkozni (pl. emlékeket idézek fel), és hirtelen csak azt veszem észre, hogy nem én irányítom az eseményeket, mintha álmodnék, aztán vmelyik szereplő hozzám ér (simán megfogja pl. a karom), én meg rettenetesen elkezdek rettegni, de nem tudok felébredni, pedig fel akarok, és mozdulni se, aztán azt hiszem felébredtem, és látom, hogy az ágyamban fekszem, de még mindig érzem a szorítását a kezemen, és LÁTOM is a kezet az enyémen, és sikítani akarok, de nem tudok, és hirtelen felriadok. És ez ezután, ha megpróbálok visszaaludni többször elismétlődik, csak más sztorival, de ugyanez a forgatókönyv, és egy 10 perc alatt lezajlik az egész. Mi ez, másnak is volt már ilyenje? Nagyon ijesztő, és nem tudok rendesen aludni tőle. 18/L
2010. okt. 30. 22:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

alvásparalízis.

lényegében az álomhoz van köze, olvass utána nem fejtem ki, jobb ha rendes cikket olvasol róla :)

2010. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm, utánaolvastam, és azt hiszem, tényleg erről lehet szó. Kicsit megnyugodtam, hogy mással előfordul ez, bár rémesen ijesztő, és továbbra se nagyon tudom, hogy lehetne elmulasztani:S
2010. okt. 30. 22:36
 3/12 anonim ***** válasza:

Akkor nekem is az volt?

Háton feküdtem és nem tudtam mozdulni és egy éles hangot,vagy többet is halottam. Olyan érzés is volt mintha a testemet összenyomnák.

2010. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

igen, neked is az lehetett...ennyiből legalábbis.

Elmulasztásról nem sokat hallottam én sem, pedig elég mélyre ástam a témában... Annyit írnak mindenhol hogy a kiegynesúlyozott, rendszeresen és elég alvás sokat segít... a nyugodt környezet szintén, hiszen ez akkor forudl elő ha felébredsz hirtelen. Meg azt írták minél idősebb vagy annál ritkábban jön elő, hát amikról én eddig hallottam szerintem ez nem állja meg a helyét...

-eslő voltam

2010. okt. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Origon olvastam róla.ó és amiket leírtam, mind megegyezik. Háton alvás és tizenéves kor.
2010. okt. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a tizenéves korról annyit, hogy mikor először foglalkoztam a témával az úgy jött, hogy édesapám felhívott hogy ő valószínűleg meg fog halni. hlaálra volt rémülve, ezt abból is lehet tudni hogy felhívott mert nem igen szokott, és a hangján is hallottam. 44 éves. Kiderült hogy alvásparalízise volt, elmondásai alapján nem gyenge...
2010. okt. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mostanában tényleg stresszes vagyok, és keveset alszom, szóval nem vagyok valami kiegyensúlyozott. De ettől az "alvásparalízistól" még fáradtabb vagyok, mert szabályszerűen nem merek visszaaludni. Már régebben is volt ilyesmim, de mostanában többször:S
2010. okt. 30. 23:10
 8/12 anonim ***** válasza:

A jelenséget lidércnyomásként ismertem. (ahogy a régi korok emberi is, mintha egy lidérc nehezedne a mellkasodra, lenyomna, nem tudnál mozdulni...)

Volt olyan álmom, amikor egy farkas harapott rá a torkomra és közben félg ébren fuldokoltam, és egyéb szépségek.

Kereszt, fokhagyma, rózsafüzér, szenteltvíz. :D A kellemes illatú füstölők viszont segítettek.

De ahogy a zűrösebb időszak elcsitult, úgy elmúlt ez is.

2010. okt. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Olvasgattam még a témában, ezek szerint mikor azt hiszem, hogy felébredek, de másképp látom a szobámban a tárgyakat, vagy nem létező dolgokat látok oda, illetve nem bírok megmozdulni, akkor valójában ébren vagyok? Hangokat is hallok, múltkor pl. egymás után 3szor volt ilyen egy éjszaka, és mindig erősödő zenét hallottam, mire felriadtam végre. Én is azzal nyugtattam magam, vagyis próbálom, h mindjárt vége, és jó lesz, de közben meg összeszorul a mellkasom a félelemtől:S
2010. okt. 31. 19:09
 10/12 anonim ***** válasza:

Az alvás folyamata nem olyan, hogy van egy éles határvonal, amin innen az ébrenlét, onnan meg az alvás van. Az úgynevezett félálom olyasmi állapot, mint amikor valaki részeg. Félig alszol, félig érzékeled a külvilágot. A kettő összemosódik az agyadban, mert az érzékszerveid bezavarnak - de még jelen vannak az álmok. Szerintem nem kóros az állapotod, csak érzékenyebb vagy az ilyenekre.

Rémálmokra segítség lehet, ha mondogatod magadnak elalvás előtt, hogy "ez csak álom", előbb-utóbb álmodban is felidézi ezt az agyad.

2010. nov. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!