Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintem az álom NEM az...

Szerintem az álom NEM az ezotéria körébe tartozik, mert lelki jelenség, tudattalanunk üzenete, ezért kérdezem, hogy vajon mikképpen értelmezhető ma éjszakai álmom?

Figyelt kérdés

Már megint volt egy eltévedős és elveszítős álmom.

Ismét új lakásba költöztünk, buszon ültem, és fogalmam sem volt új lakcímemről. Mondtam ezt a busz közönségének, nagyot vidultunk, bár kissé értetlenek is voltak a tekintetek, és mondtam, hogy a telefonszám sincs meg, hogy érdeklődhetnék. Aztán hiába kerestem táskámban pénztárcámat, végül kiborítottam tartalmát a szomszéd ülésre, mindenféle kacatot.

Az autóbuszt egy férfi vezette, mondták, ő az a híres, segítőkész ember. Rokonszenves folt, bár ismeretlen. Az ellenőr a szemközti ülésen ült, aztán aktivizálta magát, "ugye, itt már ellenőriztem", mutatott társaságunk felé, és buzgón bólogattam, ugyanis nem volt jegyem. Kissé odébb vizsgálgatni kezdte a jegyeket, ekkor már egy asszony, azt hiszem, múltkori újonnan szerzett ismerősöm, összegyűrt, sodrott jegyet szorongatott. A jegyszedő konstatálta ezt, aztán, amikor félrenézett, elszedtem a jegyet az asszonytól, nem akarta adni, és felmutattam az ellenőrnek én is. Közben a busz haladt, mondták, Budaörsre megy, ennek nagyon megörültem, de csak a Sasadig, figyelmeztettek, mire én nagy bizalommal tekintettem a jóságos és segítőkész buszvezető felé, hogy ez a jó ember biztosan elvisz majd otthonomhoz. Amely már üres ugyan, de az akváriumi halacskáknak meg kell lenniük, mert átlátszó dobozba telepítettem őket, elég sekély vízbe, és egy kígyó is volt közöttük, lecsuktam tetejét a doboznak, és minden rendben van, feltételeztem. Összességében vidám, békés álom volt. Hiszen régi, igazi otthonom felé vitt az autóbusz, amelyet jó ember irányított.


Na, ezt kellene kibogozni! Elkelne némi segítség a sűrűbben!


2010. júl. 7. 09:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Na várjál, ha itt akarod értelmeztetni, az ezotéria.

Igazad van, az álmoknak tényleg van jelentésük, és lehet róluk tudományos igénnyel beszélni, de ahhoz meg nagyon kéne téged ismerni. Egy pszichológus kérdéseket tenne fel, amikre csak te tudsz válaszolni, és ezek segítségével vinnek közelebb téged az értelmezéshez.

2010. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves Válaszoló, tökéletesen igazad van. Az álmot az álomgazda életének ismeretében lehet érvényesen értelmezni. S maga az álomgazda számára álma szinte megfejthetetlen, mint Von Franz írja, mert álmunk vakfoltunkra mutat rá, olyan ez, mint hátunk közepe, mi magunk sosem látjuk. Tükör kell hozzá.

Arra gondoltam, hogy netán valaki elemezgeti a "LEHETŐSÉGEKET", talán az eltévedés ezt vagy azt jelenti, ha te éppen így vagy úgy, ilyen élethelyzetben vagy, akkor talán ... és így tovább. Vagyis felnyitja szememet,vagy inkább tükröt tart, amely egyelőre homályos, de közös munkával megtisztulhat.

2010. júl. 8. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!