Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kész! Nembirom! Mi történik...

Kész! Nembirom! Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Ma nagyon rosszul voltam elkezdtem fulladni és nem kaptam levegőt... nem birom zsibbad a szám remeg mindenem hasamban mintha valami nyomná légyszives valaki segítsen mert élni nincs kedvem zsibbadok már ott tartottam mentőt hívok 16 éves vagyok és 2 hónapja kezdődtek ezek a problémák.. mi a bajom? járok pszichólogushoz és ő azt mondta hogy majd egyik napról a másikra elfog múlni ja és még nem jött meg de ezt örököltem mert anyunak is későn jött meg szoval lehet hormonok is közrejátszódnak .. mindenesetre kezdek besokkalni JÓL AKAROK LENNI nem birooooom néha ott tartok kihívom a mentőket de ők sem tudnak segíteni szerintem
2011. febr. 5. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Pánikbetegség? Elsősorban szerintem fontos, hogy nyugodj meg. ha felizgatod magad, akkor rosszabb lesz. Vegyél mély levegőket, próbálj ellazulni. De érdemes lenne kivizsgáltatnod magad, vagy ez biztosan idegi eredetű?
2011. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján pánikrohamnak tűnik (a zsibbadás vsz. attól lehet, hogy kapkodod a levegőt: [link] ). Mindenesetre így, neten keresztül korrekt diagnózist nem lehet mondani, szakember segítségére van szükség.
2011. febr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nemár nem akarok pánikbeteg lenni !! nem hiszem el..
2011. febr. 5. 14:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Pedig szerintem is pánikbetegség.

Nekem olyan szokott lenni néha (hál istennek mostanában nem, de kis koromtól kezdve időnként előjön), hogy ha teljesen sötétben alszom, szóval semmi fény, redőnyök leengedve, akkor éjszaka felriadok, hogy nem kapok levegőt, és keresem a villanykapcsolót, vagy a redőny húzókáját, és teljesen elveszítem a tájékozódási képességemet, nagyon nehezen találom meg a kapcsolót, holott ott van, csak centikkel mellette tapogatom, mert már annyira rosszul vagyok, hogy nem kapok levegőt.Vagy azon a falon keresem az ablakot, ahol nincsen.nem tudom hol vagyok, és mi az ami a kezembe kerül.Vagy olyan is volt, hogy belegabalyodtam a paplanba.

és általában sírás a vége.

Volt olyan mikor kicsi voltam, hogy anyáért kiabáltam, vagy kivergődtem magam a folyosóra,az éjszaka közepén és az ajtajukat kapartam, mert nem találtam a kilincset, meg sírtam, meg kiabáltam.

Ha viszont sikerül megtalálni valami fényforrást azonnal jó lesz,megnyugszom.Úgyhogy sosem alszok vak sötétben, ha már csak egy "led"-nyi fény van, már az is megfelel.

23L

2011. febr. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
velem ilyesmi nincsen.. az viszont igaz hogy nehezen tudok koncentrálni a sulit végig szenvedem próbálok elvonatkoztatni erröl a dologról de nagyon nehéz.. mindig ringatom a lábam vagy a hajamat piszkálom a fogamat csiszorgatom.. és ugy érzem hogy az egész testem feszült és nem tudok rendesen pihenni viszont sportolás közben ilyen nincsen.. és ha a barátaimmal vagyok akkor is enyhe néha nagyon rossz.. de amugy szerintem sokat be is mesélek magamnak.. de nem tudom az orvosok szerint ez ilyen pánikszerú valami de nem vagyok beteg.. és hogy ez elfog múlni remélem.. de mit csináljak ? olyan tehetetlenül érzem magam.. és akkor szédülök is meg néha olyan mintha nem lenne jó az egyensúlyom váááá megőrülök:D
2011. febr. 5. 16:04
 6/9 A kérdező kommentje:
ja és az hogy a pánikbetegség az hirtelen jönn én meg egész nap rosszul vagyok
2011. febr. 5. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem próbálj meg valami nyugtató hatású gyógynövényes teát, attól nem lesz semmi bajod :)

Menj be egy gyógynövény üzletbe, vagy patikába és kérj ilyen teát, mondd el, hogy feszült vagy, stb, és ajánljon valamit az eladó

2011. febr. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönönm de a gyógytea az nem hiszem hogy segitene ittam régebben citromfűt :) dee nem értem az egészet miért csinálja ezt a testem.. az igaz hogy apukámmal, nem vagyok joba egyfolytába bánt szavakkal de szerencsére különélünk 4 éve váltak el anyáék és 3 hónapja jöttem haza Amerikából egy igen feszült helyzetből de valóban igy reagálna a testem?
2011. febr. 5. 18:22
 9/9 anonim ***** válasza:

Pszichológusváltás, de azonnal... valami olyan baj van az életedben, amit nem tudsz egyedül feldolgozni, a pszichológus meg láthatóan sz@rik bele. Totálisan egyértelmű. Nem kell nyugtatóznod magad, csak keress egy normális szakembert.


20/L

2011. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!