Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek alapos ez az...

Szerintetek alapos ez az orvosi magatartás?

Figyelt kérdés

Különféle tüneteim vannak, a gyógyszerek nem igazán használnak. Kb éve állok kezelés alatt.

Magam kezdtem agyalni, hogy vajon mi okozhatja a tüneteket, eszembe jutott, hogy talán nem alszok elég pihentetően, elmondtam az orvosnak, kaptam altatót.

Mi van, ha semmi gond az alvásommal?

Ha egy éve nem javulok, nem kéne jobban kivizsgálni? Egy tesztet töltöttem eddig ki, ha még párat kitöltenék, lehet, hogy megkapnám, hogy mi a bajom?

javasolni fogom, hogy szeretnék további vizsgálatokat. Ezt is én javasoljam?


2011. jún. 7. 20:14
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Orvost már váltottam, ez az új pszichiáter, az előző szinte mindig kidobott a rendelőből, ez is sajnos.

Terápiára is magam jelentkeztem, még csak kétszer voltam, lehet, hogy a terapeuta már jobban fog velem foglalkozni?

2011. jún. 7. 20:16
 2/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szedjem e be este az altatót vagy sem.

Ötletek?:)

2011. jún. 7. 20:25
 3/28 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen tüneteid vannak, milyen súlyosak.

A gyógyszer a lelki eredetű bajokra csak tüneti kezelés, pl. a gondjaidat neked kell megoldanod.


(nekem valami ilyesmi jött le, nem tudom jól értelek-e)

2011. jún. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Nem a legjobb ötlet, hogy altatót szedsz, amikor nem vagy tisztàban dolgokkal. Gondolom amely tüneteket elmondtàl az orvosnak, arra altató való.

Ha régen szeded az altatót, nem lesz könnyü aludni nélküle, mert megszoktad.

2011. jún. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

A pánikrohamok elmúltak a gyógyszertől. Ami nem múlik: derealizáció, szorongás, rossz közérzet, hipochonderes kényszergondolatok.

Amikor mondom ezeket, max annyit mondanak, hogy akkor vegyek be több nyugtatót.

lehet, hogy lelki oka is van, ezért kezdtem el a terápiát-

2011. jún. 7. 20:34
 6/28 A kérdező kommentje:
Ez az alvászavar egy tippem volt. De a tippeimre gyógyszert kapok? Érdekes.
2011. jún. 7. 20:35
 7/28 anonim ***** válasza:

Aham.. engem is diagnosztizáltak pánikbetegséggel, igazából a kardiológus küldött a pszichiáterhez, mert nem talált semmi elváltozást.

Nem lehet, hogy simán a szorongástól / félelmektől / képzetektől nem tudsz aludni? A pánikbetegségre és az egyéb kisérőtünetekre szerintem a legjobb ha valamivel elvonod a figyelmedet.

2011. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
Ez a saját javaslatra felírós ez nekem gyanús, ilyet szerintem rendes pszichiáter nem csinál. A másik orvos akkor ezek szerint pszichológus volt vagy mi? Még egy orvost azért meg lehet próbálni. Nem tudom, én nem vagyok orvos, szóval nekem sem hinnék feltétlenül a helyedben, de én így nem szedném az altatót. Szóval szerintem másik orvos. Amíg meg az nem lát, addig ihatsz gyógyteát, attól nem lesz baj, Alvászavarra, pánikra citromfű, depire orbáncfű. Ezekről a jelenlegi dokit is megkérdezheted, hogy szabad-e a gyógyszered mellett (citromfüvet szerintem lehet, a másiknak mindenképpen nézz utána).
2011. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Az első orvosom pszichiáter volt, az le se szart konkrétan, majd közvetetten átküldött egy másik pszichiáterhez. Ő se nagyon kezd velem semmit, ezért már magam tettem javaslatokat....

Beszedtem azért, de nem hatott semmit. Amúgy aludni tudok, nem ez a baj, csak hátha nem elég pihentető az alvásom, gondolom én. megpróbáltam most magneb6ot szedni, hátha az elég a szorongásra és azzal együtt eltűnik az összes többi tünet, hátha minden a szorongástól van, amit csak egy magnézium hiány okoz. Lassan elmehetnék orvosnak.

2011. jún. 8. 15:16
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, ki fogom őket próbálni, majd kísérletezek magamon.

Még rosszabbul aludtam altatóval. Akkor szoktam lefeküdni, ha álmos vagyok, most meg már este 10kor bevettem, mert féltem, hogy reggel túl sokáig fogok aludni, erre még el sem álmosodtam és csak vergődtem az ágyban, reggel 5kor meg már felébredtem....

2011. jún. 8. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!