Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Stressz milyen mértékben...

Stressz milyen mértékben okozhat fizikai tüneteket?

Figyelt kérdés

Egy ideje gyakran van sav túltengésem, nem jó az emésztésem, és a székletem sem fest a legjobban. Az általános közérzetem sem a legjobb, de legjobban ezek a fizikai tünetek aggasztanak. Még sosem volt ilyen. Több stressz tényező is van az életemben. Nem keresek rosszul, de aggódom a pénz miatt. Sok mindent szeretnék elkezdeni, megvalósítani. Vettem egy házat, arra kell most elsősorban a pénz. Ugyanakkor szeretnék kikeveredni a jelenlegi életritmusból, és egészen más dologba kezdeni. A háznál tudnék méhészkedni, gyümölcsöst telepíteni, szóval van a helyben potenciál, és nyugisabb lenne az élet. Most sokszor éjszakázom, de előtte nem tudok pihenni. Amúgy is minden nap korán kelek. Ha éjjel kelek, akkor hatványozottabban előjön a sav, szinte elviselhetetlen. A párkapcsolatom szerencsére tökéletes, bár nem tudom meddig nem lesz még rossz hatással a jelenlegi életmód rá. Viszont az anyósomékat/jelelteméket nehezen viselem. Nem fejteném ki részletesen, a felfogásunk nagyon más, de Ők folyton provokálnak, idegesítenek. Mindenkire haragszanak, aki jobban él, mint Ők, de Ők semmi mást nem csinálnak, csak ledolgozzák a 40 órájukat egy héten, és annyi. Pedig lenne lehetőségük mással is foglalkozni. Engem meg felemészt, hogy nem vághatom a fejükhöz a véleményem. A problémát csak tetézi, hogy az anyós betegesen ragaszkodik a kislányához, lélegzetvételnyi mozgás tere sincs. Ennél fogva Én szinte minden nap ki vagyok téve a folytonos panaszáradataiknak. Lenne más okom is stresszezni, de ezek most a legártalmasabbak.


Eddig sosem fajult odáig az idegeskedés, hogy belezavart volna az egészségembe. Most viszont aggódom, hogy hosszú távon gondom lehet ebből.


F/24


2011. febr. 14. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg befolyásolhatja, de először a szervi okokat nézik, és ha nem találnak semmit, akkor fogják a stresszre. Csak így kijelenteni, hgoy a stressztől van, nem lehet.
2011. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát,tényleg sok stressz van az életedben, ettől símán lehet fizikai tüneted is, de ezt valóban csak kivizsgálás döntheti el, hogy stressztől van-e vagy mástól a problémád.

A stressz akár súlyos formában is okozhat fizikai tüneteket.Egy idő után gyomorfekélyhez, infarktushoz, agyvérzéshez is vezethet.

2011. febr. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichoszomatikus betegségek így alakulnak ki, lelki eredetűek.
2011. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!