Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy depresszió, vagy...

Lehet, hogy depresszió, vagy csak a bánat, de mit tegyek?

Figyelt kérdés

Több mint 20 évi házasság után, két gyerekkel rá kellett jönnöm, hogy a férjem (64 éves, elsö házasság, és 58 vagyok) rendszeresen megcsalt (megcsal?)mégpedig 23-38 év közötti nökkel. Ezek általában tartós kapcsolatok voltak. A legutóbbi eset során ö ajánlotta, hogy menjünk párterápiára, ahol szenvtelen arccal közölte a pszichológussal, hogy ö engem soha meg nem csalt. Kénytelen voltam elöhúzni a dokumentumokat - erre rezzenés nélküli arc volt a válasz.

Mindez már jó egy éve történt, de lelkileg azóta sem jöttem rendbe, a pszichológus sem tudott igazán segíteni.

Ahogy múlik az idö egyre több részletre (és nöre) derül fény, de semmiröl nem kíván velem beszélni. Az egyetlen, amit kinyilatkoztatott, hogy nem kíván válni, mellett kívánja leélni az életét. De bennem minden felborult, összetört. Soha nem gyanakodtam, és bíztam benne mint egy istenben, számomra ö volt az életem értelme, a biztos pont - és minden eltünt. Tehetetlenül vergödöm, nem találok megynyugvást. Ki tudna nekem segíteni?


2011. febr. 23. 13:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Olvastam írásod, nagyon nehéz helyzetben vagy, viszont korodnál fogva nem élheted le így az életed. A férjed 64 éves, ő már a kapuzárás kapujában toporog. A megmaradt férfiasságát még itt-ott fitogtatja, de csak a vadászösztön hajtja. Minél több skalp, mert ő aztán mint egy bevadult bika, érhet még valamit. Nem akar válni, persze hogy nem te vagy a biztos háttér, és lehet még szeret is, de a vére, az aztán forró, mint a sivatag.Nézd, ha nem bánik veled rosszul én vele maradnék, de lenne egy-két kikötésem. Például engedjen neked is szabad utat, teret. Érezd jól magad, ne gubózzál be,még az is lehet találsz magadnak egy partnert. És ha az a partner őszintén szeret, nem csal meg, gondolkodhatol a váláson. Figyelj! Újítsd fel magad, ne lássa, hogy bánt a dolog, ha már ennyire érzéketlen a te érzelmeddel szemben. Frizura, csinosabb öltözködés, megengedhetel magadnak egy kis kávézást egy-egy kávézóban. Elmélkedjél, sétáljál, ha van munkahelyed légy felszabadúlt, had lássa az a kivénhedt bika, te sem vagy elveszett nő, csak ő veszíthet el örökre téged. Légy bátor!
2011. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igen, kényeztesd Magad, testileg és lelkileg is. Egyetértek az előttem szólóval, változtass a külsődön ( fodrász, manikűr..), és keress fel egy pszichológust vagy pszichoterapeutát, ha profi, akkor lelkileg megerősít.
2011. febr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!