Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom hogy mi van velem....

Nem tudom hogy mi van velem. Elolvasnátok?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy hol kezdjem.

24 éves vagyok, és sok problémám van.

Nyugdíjas szüleimnek segítek anyagilag, adósságot csináltak, rengeteg a havi törlesztő részlet. Rengeteg fizetni valóm van, pl. életbiztosítás, rezsi, élelmiszert kell venni, és most csinálom a jogosítványt is.

Sokszor elszomorodom, hogy milyen nehéz is az élet.

Dolgozom ugyan, de nem akarnak bejelenteni.

Semmi esélyem sincs félretenni egy lakásra, semmi esélyem sincs a nyugdíjra. Majd ha harminc éves korom körül babát szeretnék, akkor hogy nevelem fel? Hol fogunk lakni? Meg tudok-e majd adni neki mindent? Félek, hogy nem leszek egészséges, és majd esetleg dolgozni sem tudok, akkor mi lesz? Mi lesz anyukámékkal? Mi lesz ha baleset ér, és megbénulok, vagy jobb esetben meghalok? Ki segít nekik?

Sokszor van halálfélelmem, mindig attól félek, hogy megölnek, vagy elgázol egy autó, stb...

Többször is volt, hogy úgy bepánikoltam, hogy fájt a mellkasom. Ez egy olyan érzés volt, mintha valami arra késztetne, hogy vegyek egy jó mély levegőt, mert megfulladok, de közben meg nem tudok mély levegőt venni, mert úgy fáj a mellkasom, hogy szinte moccanni sem tudok. Sokszor volt már olyan érzésem az utcán sétálva, vagy a boltban nézelődve, hogy az egész testemben éreztem egy nagyon különös rossz érzést. Mintha a mellkasom közepéből indulna ki, és végighaladna a fejem búbjáig, és a lábujjaimig is. Nem is tudom hogy hogy írhatnám körbe, mintha egyszerre érezném, hogy mindjárt elájulok, és egyszerre azt, hogy meneküljek. Mintha kiszállna belőlem a lélek, vagy nem is tudom. Mi lehet ez? Pánik betegség?

Többször is átgondoltam, hogy kiírjam-e a kérdést, nem tudtam, hogy hogy fogalmazzam meg.

Bocsánat, ha nem jól tagoltam a mondatokat, vagy valamit elírtam, de most is feldúlt vagyok.

Köszönöm annak, aki elolvasta.


2011. febr. 25. 14:49
 1/4 tetris ***** válasza:

Igen, ezek a pánikbetegség tipikus jelei.

Nagyon nagy terhet vettél a nyakadba, hiszen nemcsak magadat kell eltartanod, hanem a szüleidet is támogatod. Ne félj már előre attól, hogy ha gyermeked lesz, hogy fogod eltartani. Gondolj arra, hogy akkor már nem leszel egyedül, lesz egy társad, aki melletted áll majd.

A nyomasztó mindennapi gondok lassan aláássák a lelki egészégedet, és felőrölnek.

Ki kell találni egy kiutat, egy megoldást, hogy egy kicsit fellélegezhess.

Talán most nagyon szívtelen leszek, de ha a szüleid adósságot csináltak, azt nem neked kell megoldanod, hanem nekik. Az odáig rendben van, hogy segítesz nekik ahogy tudsz, de az nem lehet megoldás, hogy teljesen tönkretedd magad.

Legyél most egy ici-picit önző, és most te legyél egy ideig a legfontosabb saját magadnak.

Menj el vásárolgatni valami kis apróságot, ami nem kerül sokba (hajcsat, divatlap, szeletke süti...), menj fodrászhoz, csináltass egy teljesen új frizurát. Bármit kitalálhatsz magadnak, ami számodra örömet jelent. A lényeg az lenne, hogy kikerülj a mindennapok taposómalmából, és legyen valami újdonság, valami öröm számodra. Ha a szüleid igazán szeretnek, akkor meg fogják érteni, hogy szükséged van valamire, ami egy kicsit kilendít most a holtpontról, és hogy most egy kis kényeztetésre van szükséged.

Az is segíthet, ha a patikában, vagy a drogériában veszel orbáncfű teát, és iszogatod.

Egy új partnerkapcsolat se ártana. TEgyél ennek érdekében is lépéseket. Nézz körül a neten. Nincs is annál szárnyalóbb, mint egy kis boldogság.

Ha végképp nem sikerül úrrá lenned a rossz lelki érzéseken akkor marad a doki. Egy pszichiátert kell keresned, aki pánikra szakosodott. Kismillió ilyen van fent a neten, hírdetik magukat.

Mielőbbi jobbulást kívánok, és fel a fejjel!!!!!!

2011. febr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. ^^
2011. febr. 25. 17:02
 3/4 anonim válasza:

Én azt javaslom, hogy menj orvoshoz. Ugyanakkor ilyenkor a barátok jelentik a legnagyobb gyógyszert. Ha félsz elmondani valakinek valamit, alkalmazd azt a módszert, amit én is tettem annak érdekében, hogy elmeséljem az öngyilkosságomat.

Pl. Az itt leírtakat nyomtasd ki és add oda nekik. Máshogyan fogják értelmezni a dolgokat, mintha szóban mondanád el, de ezt később meg tudjátok beszélni.

Sok sikert és kitartást!

2011. febr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Már az is rengeteget segített, hogy kiírtam magamból, és hogy elolvastátok. :)
2011. febr. 26. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!